TJ ČZ Strakonice - TJ VLTAVA České Budějovice 2:3 (13, 18, -27, -23, -11)

Z Volejbal Strakonice

Zápas, na který se bude asi dlouho vzpomínat. To bylo utkání krajského přeboru volejbalistů Strakonic doma s Vltavou.

Domácí na soupeře doslova vlétli a jednoznačně ho přehrávali ve všech činnostech. Jasná převaha se projevila na skóre. První set 25:13, druhý 25:18. V setu třetím opět stále vedení Strakonic, tentokrát sice jen o pár bodů. Až přišly první mečboly za stavu 24:22. A teď to přišlo. Pro většinu nepředstavitelná věc, kdy si domácí kapitán vzal time-out. Zřejmě porada před posledním míčem.

Co následovalo, však bylo jak z toho nejhoršího snu. Hosté poté snížili, pak vyrovnali na 24:24. Následně byli bod nahoře a nakonec tento set hosté vyhráli 29:27. To je hodně nakoplo.

Domácí hráči byli jako opaření. V setu čtvrtém, i přes výrazné povzbuzování kapitána a trenéra, začali kupit chybu za chybou. Přišla i ztráta koncentrace a na hřišti to bylo patrné. Výsledkem byl opět ztracený set 23:25 a srovnání 2:2 na sety.

V závěrečném setu „depka“ padla na domácí úplně a hned na začátku prohrávají 1:6. Z tohoto stavu se již nedostali a prohráli celkově 2:3.

Tato ztráta znamená, že si družstvo Strakonic „upevnilo“ poslední místo v soutěži. Soupeř jim odskočil na rozdíl 3 bodů.

Základní sestava Strakonic: Pňáček, Peller, Svach, Kalbáč, Poduška, Soukup – střídal Polánka