TJ ČZ Strakonice A – Sokol Písek A 2:3 (-21, 22, -13, 21, -12)

Z Volejbal Strakonice

Tradiční volejbalová bitva dvou týmů od řeky Otavy se odehrála v úterý 26.2.2013, kdy do Strakonic zavítal Písek. Šlo o druhý zápas nadstavbové části B krajského přeboru KP1 a zároveň o druhý vzájemný duel v krátké době.

Ve čtvrtek v Písku domácí jasně vyhráli a stejný průběh se možná trochu očekával i v úterý ve Strakonicích. Zejména i proto, že týmu TJ ČZ chyběla tentokrát oba nahrávači a muselo se improvizovat.

Písečtí neponechali nic náhodě a opět přijeli v nejsilnější sestavě. Ochoz haly ve Strakonicích zaplnilo zhruba 20 věrných domácích fanoušků, kteří se těšili a od začátku o sobě dávali hlasitě vědět.

Domácí nastoupili ve složení : na smeči Kovář a Kotěšovský, na univerzálu Málek, na bloku Peller a Svach, a post nahrávače si poprvé vyzkoušel mladý 19-ti letý Jakub Polánka.

Zápas začali lépe hosté, kteří se dostali ihned do vedení. Ovšem domácí hru v zápětí srovnali a drželi se až do stavu 17:17, kdy hosté ujeli na 20:17 a první set si pohlídali do konce a vyhráli 25:21. Hned tento set ukázal, že to s nahrávkou půjde a týmu to nijak neuškodilo.

V setu druhém se vyrovnaný stav držel opět až těsně do koncovky. Strakonice vedli 17:14, hosté však srovnali na 18:18, ale domácí opět zabrali a vedli nadějných 23:20. Za stavu 24:22 si domácí vybrali poslední oddechový čas a následný setbol uhráli a vyrovnali na sety 1:1.

Třetí dějství mělo pro domácí jedno velké hluché místo a to za stavu 9:9, kdy se hosté hlavně díky podání utrhli a udělali 10 bodů za sebou. Domácím nepomohlo ani střídání ani oddechové časy. V závěru už jen dohrávali a prohráli 25:13. To byla velká sprcha.

Před setem čtvrtým bylo na domácí lavičce trochu víc dusno, ale přineslo to ovoce. Vyrovnaný stav trval zhruba do poloviny setu, kdy se podařilo domácím poodjet a vedli 21:17 a 23:18. Když hosté snížili na 23:20, domácí vystřídali a na hřiště přišel místo Kováře Poduška a koncovka byla jeho. Nejprve blokem zařídil setbol a následně ho smečí uhrál. Srovnáno 2:2 na sety a na řadu přišel tiebreak.

V jeho úvodu přišli dvě zbytečné chyby domácích. Naštěstí hned v zápětí otočili a vedli postupně 3:2, 5:2, 7:4, a pak dokonce 10:5. to už bylo hodě nadějné Pak však zapracovala dobrá obrana Písku a začali snižovat. A to měl zejména Svach 3 příležitosti smečovat. Ovšem Písek 2x blokem a 1x v poli jeho smeče zlikvidovali a sami uhráli body.Dotáhli se na 10:9. Až pak zase domácí uhráli 2 body a odskočili na 12:9.

To co se stalo pak se neskutečné. Hosté účinným podáním, dobrou obranou a pak útokem Benisky z kůlu uhráli 6 bodů v řadě!!! a tím otočili skóre a vyhráli set 15:12 a celý zápas 3:2.

Strakonický tým bojoval ale tuto koncovku nezvládl. Nakonec jejich snahu a bojovnost ocenili i diváci bouřlivým potleskem.

Je to škoda, ale to je sport. Další možnosti na vítězství mají Strakonice již ve čtvrtek 28.2, kdy jedou na palubovku Vltavy ČB.

Základní sestava Strakonic: Kovář, Kotěšovský, Málek, Peller, Svach, Polánka – střídali Soukup, Poduška