TJ ČZ Strakonice A - SK Špaček České Budějovice A 1:3

Z Volejbal Strakonice

TJ ČZ Strakonice A - SK Špaček České Budějovice A 1:3 (-22,22,-18,-23)

Tak to tedy přišlo. Ve Strakonicích byl takový malý „volejbalový svátek“. A to hned z několika pohledů.

Muži TJ ČZ hráli svůj poslední soutěžní zápas v letošním ročníku 2011/2012 krajského přeboru KP-1. Měli již předem zajištěnou obhajobu loňského 4. místa. (Bohužel na lepší umístění to nebylo). Zápas hráli před svými fanoušky na své domácí palubovce a nemohli si na závěr přát lepšího soupeře, než kterým byl již jistý vítěz letošní soutěže – tým SK Špaček České Budějovice.

Do Strakonic přijel navíc s tímto týmem i nedávno ještě hráč extraligy a reprezentační libero Petr Habada. Zahrát si proti takovému hráči, nebo i vidět ho z hlediště hrát je vždy svátek. A byl. Stejně jako velký počet diváků, kteří přišli a vytvořili domácímu týmu i v tomto utkání výbornou atmosféru. Však si také pro ně volejbalisté ČZ připravili překvapení v podobě losování 2 výherců z řad diváků, kteří obdrželi drobné ceny a suvenýry.

Domácí tým opět nastoupil s Honzou Pňáčkem na nahrávce, který zaskakuje za stále zraněného Marka Miku a dále bez libera.

Začátek zápasu patřil hostům, na domácích se promítla nervozita a respekt. Postupně však hru vyrovnávali a zejména svoji bojovností se jim dařilo držet krok se soupeřem, který na druhé straně předváděl své kvality. Těsně před koncovkou šli hosté do vedení 22:17. Domácím se podařilo pouze snížit a prohráli 25:22.

Set druhý byl z pohledu domácích plný ještě větší bojovnosti, zdravého riskování zejména na servisu a zlepšeného přijmu i nahrávky. V tomto setu Strakonice snad ani jednou neprohrávali. Těžké míče uhrávali mnohdy i s kusem štěstí. To však ke sportu patří. Diváci hnali tým dopředu a tomu se povedlo set získat poměrem také 25:22 a srovnat stav setů na 1:1.

Pak přišla pauza na již zmíněné losování výherců z řad diváků.

To však jakoby spíš prospělo hostům, kteří od začátku zatlačili domácí tým tak, že ten ztrácel balon za balonem. Snažili se, bojovali, ale set pro sebe získali s přehledem hosté 25:18 a ujali se opět vedení.

Následný čtvrtý set chtěli domácí hráči urvat pro sebe a začali opět více riskovat. Bohužel tentokrát i více kazit a tak body přibývaly hlavně na straně hostů. 8:12 a následně dokonce 12:18. To už přišel již druhý timeout a vypadalo to na ručník na domácí straně. Tým však zbraně nesložili a vrhl se do dalšího boje. Snižování stavu přišlo – 17:20 a pak dokonce 23:24. Následoval útok hostů, kterým Petr Habada vytloukl domácí blok a Špaček vyhrál.

Zápas měl výbornou úroveň a hosté předvedli, že jsou po zásluze vítězem soutěže. Tým Strakonic bojoval jako lev, ale bohužel to nestačilo. I tak odvedl dobrou práci a soupeře hodně potrápil. A diváci v hledišti? Ti byli i tentokrát úžasní. Takový „rachot“ tu snad ještě nebyl. Ještě dlouho po utkání tleskali domácím hráčům a Ti zase děkovali jim, nejen za tento zápas.

Bylo to krásné zakončení celé letošní sezóny volejbalového krajského přeboru KP-1 mužů ve Strakonicích s malou kaňkou v podobě porážky.

Základní sestava Strakonic: Pňáček, Peller, Kvapil, Svach, Daňha, Málek – střídal Kalbáč