TJ Hluboká nad Vltavou A - TJ ČZ Strakonice 0:3 (-20, -18, -11)

Z Volejbal Strakonice

Netradičně v neděli sehráli volejbalisté Strakonic své poslední utkání venku. Na krásném hřišti v podhradí zámku Hluboká nad Vltavou chtěli potvrdit prvenství ve skupině krajského přeboru. Domácí však byli velmi povzbuzeni posledním vítězstvím nad Týnem na Vltavou. Navíc jejich výšková převaha byla viditelná.

Šestice statečných hráčů Strakonic ale od prvního míče nedarovala domácím nic zadarmo. Největším překvapením, oproti předchozím zápasům, byla jejich obětavost v poli a bojovnost. Hlavně díky tomu získávali cenné body, když nutili domácí k chybám. První set vyhráli 25:20.

Jejich tlak dál průběžně narůstal. K tradičním oporám Pellerovi a Svachovi se postupně velmi dobře přidávali smečaři Pošta a Kovář. Každou svojí úspěšnou smečí si více věřili a dovolili. K tradičnímu nahrávači Pňáčkovi se přidal i nově druhý Soukup. Oba rozdělovali míče tak, že obrana domácích měla velké starosti. I druhý set vyhráli hosté 25:18.

V setu třetím to už byla hra jednoho týmu - naštěstí toho Strakonického. Náskok rostl téměř geometrickou řadou. Chvátalo se i kvůli počasí, neboť se začalo velmi zatahovat. První kapky padly při mečbolu Strakonic. Když pak Pošta úspěšnou smečí zápas ukončil, začalo velmi vydatně pršet. Vítězství 25:11 a celkově 3:0 však déšť na Hluboké nespláchl. Všichni byli rádi, že zápas včas skončil.

Pokud bude tým takto bojovat i na závěrečné kvalifikaci, nebude rozhodně bez šance na celkové vítězství v soutěži.

Základní sestava Strakonic: Svach, Peller, Pňáček, Kovář, Pošta, Soukup