TJ Jiskra Týn nad Vltavou - TJ ČZ Strakonice 2:3 (-15, 13, 20, -11, -11)

Z Volejbal Strakonice

Stejně jako i jiné zápasy volejbalistů Strakonic v podzimní části krajského přeboru mužů se musely odehrát v halách kvůli počasí, tak i další utkání dopadlo podobně. V Týně nad Vltavou se totiž také vše připravovalo na bouřku a tak domácí raději zajistili halu dopředu. Udělali jistě dobře, i když nakonec ani nekáplo.

A právě do tělocvičny místní základní školy zajížděli hráči Strakonic udělat další krok k vítězství v soutěži. Bez nahrávače Miky a blokaře Kotěšovského byl tým sice oslaben, ale přesto se očekávalo vítězství. V prvním zápase ve Strakonicích totiž vyhráli zcela jednoznačně.

Teď však volejbalisté Jiskry měli v kádru posily – hráče, kteří přes týden studují mimo a vrací se domů v pátek. Ti přinesli týmu velké oživení a kvalitu.

Zápas začal přesto jednoznačně a Strakonice si pohodlně kráčeli setem až k vítěznému cíly. Jednoznačně 25:15.

V setu druhém ovšem Týn velmi přidal a hostům se přestalo dařit. Do stavu 11:10 to ještě bylo vyrovnané, Ale totální kolaps Strakonic přišel v zápětí. Najednou se nic nevedlo, padaly tam esa jedno za druhým, nebo si hráči vzájemně nepomohli. Když už to jeden vybral, druhý to zkazil a tak to bylo až do konce. Prohra 13:25 byla šokem.

To se vezlo až do třetího dějství, opět křeč a žádná souhra. Ani timeouty, ani střídání – nic nepomáhalo. Hráči na sebe koukali a jakoby nevěděli kde stát a co hrát. Týn byl na koni a ujal se vedení 2:1 na sety. Stav na konci 25:20 byl pro hosty ještě milosrdný.

Je jasné, že teď se muselo něco stát, pokud Strakonice nechtěli jet domů s ostudou předvedené hry. Kapitán hodně „zvyšoval hlas“. Naštěstí to zabralo.

Do čtvrtého setu se provedly i změny v postavení hráčů hostů, začalo se přijímat a najednou to bylo o něčem jiném. Na palubovce teď dominoval jiný tým, než v předchozích dvou setech. Strakonice srovnaly vítězstvím 25:11 na sety 2:2.

O všem rozhodoval poslední zkrácený set. Oba týmy chtěly ještě jeden bod navíc. Přetahovaná do otočení stran, kdy hosté vedli 8:6. Následně si udržovali dvoubodový náskok a uskočili až za stavu 13:11, kdy následně získali první mečbol. Ten se jim podařilo hned využít a vyhrát celé utkání 3:2.

Neskutečná radost po dramatickém utkání. Nutno dodat, že si zápas hráči Strakonic trochu zdramatizovali sami svým výkonem. Na stranu druhou se domácí Týn předvedl ve velmi dobrém světle a ukázal, že se loňským vítězem soutěže nestal náhodou.

V tabulce sice Strakonice získali „pouze“ 2 body, přesto stále drží neporazitelnost a náskok na prvním místě.

Další utkání se hraje ve Strakonicích již ve čtvrtek 29. 5. 2014 od 17:30, kdy přijede mladý a stále lepší tým Sokol Písek „C“, který je složen z nadějí píseckého volejbalu a je vedený Janem Plavcem. Zápas se odehraje Na Sádkách, (v případě špatného počasí v tělocvičně - v jednání je opět ZŠ Povážská).

Základní sestava Strakonic: Pňáček, Svach, Peller, Beneš, Soukup, Kalbáč, - Kovář