TJ Meteor České Budějovice - TJ ČZ Strakonice 3:0 (20, 12, 11)

Z Volejbal Strakonice

krajského přeboru. Tedy k soupeři, se kterým mají za poslední zápasy zápornou statistiku. Na tu se ale nehraje Strakoničtí přijeli bez dvou klíčových hráčů (Pellera a Miky), ale rozhodně se chtěli poprat o výhru proti těžkému soupeři.

Utkání začalo poměrně dobře a oba týmy se přetahovali o body. Tedy až do koncovky, kdy se domácím povedlo několik podání tak, že zvládli koncovku úspěšně.

V dalším průběhu se hráči ČZ snažili, ale postupně více a více odcházeli na příjmu a dělali chyby i v dalších činnostech, od podání počínaje. Domácím skóre narůstalo a hosté padali stále níž. Druhý set skončil 25:12.

Do setu třetího hosté udělali řadu změn v postavení. Na blok šli Svach a Málek, na smeč Pícka a Sazima. Změna však nepřinesla úspěch, neboť domácí drželi utkání pevně ve svých rukou a jednoznačně šli za vítězstvím. Set skončil 25:11 a hosté odjížděli se sklopenými hlavami.

"Nechceme se vymlouvat na počasí, ale bylo před bouřkou a my se s větrem nedokázali poprat, na rozdíl od domácích. Byli lepší ve všech směrech a zaslouženě vyhráli. Věřím, že v dalším utkání doma uspějeme, i když nás čeká aktuálně vedoucí tým skupiny.“

V dalším utkání totiž ve čtvrtek 7.9.2017 od 17:00 hod, přivítají Strakonice doma Ledenice.

Základní sestava Strakonic: Pňáček, Svach, Málek Pícka, Sazima, Soukup – Kalbáč A.