TJ Slovan Č. B. A - TJ ČZ Strakonice 0:3 (-18, -20, -23)

Z Volejbal Strakonice

Druhá část soutěže krajského přeboru mužů ve volejbalu začala první týden v květnu. Volejbalisté Strakonic, jako zatím vedoucí tým, chtěli navázat na úspěšný podzim. K prvnímu zápasu vyrazili do Českých Budějovic na hřiště TJ Slovan A.

Domácí připravili hřiště po zimě těsně před utkáním, zatímco Strakoničtí již jednou trénovali venku. Od úvodu svého soupeře přehrávali a jejich body narůstaly.

I v setu druhém byl mezi soupeři rozdíl ve výkonnosti a hosté s přehledem kontrolovali průběh. Dovolili si i v poklidu prostřídat hráče z lavičky.

Třetí set byl set poslední, i když koncovku domácí ještě trochu zdramatizovali a srovnali. Hned první mečbol však hosté využili a po zásluze odjížděli s výhrou 3:0.

Klasický první zápas pod širým nebem na antuce. Tým podal dobrý výkon, i když rozhodně nikoli bezchybný.

Další zápas hrají Strakonice opět v Českých Budějovicích na SKP - ve čtvrtek 12.5.2016.

Základní sestava Strakonic: Svach, Peller, Málek, Pňáček, Kovář, Pošta - Soukup