TJ Sokol v Blatné A - TJ ČZ Strakonice 0:3 (-16, -5, -14)

Z Volejbal Strakonice

V dohrávce pátého kola volejbalového krajského přeboru KP2 mužů zajížděl tým TJ ČZ Strakonice na derby do Blatné.

Očekávalo se dramatické utkání, kde oba týmy chtěly vyhrát a pokořit svého soupeře.

Blatenský tým se však sešel schopný hrát teprve pár minut před utkáním. Na druhé straně Strakonice byly téměř v nejsilnějším možném složení.

Utkání začali Blateňáci velmi aktivně a hosté dělali řadu chyb. Stav byl tak vyrovnaný. To však trvalo pouze do poloviny prvního setu, do stavu 12:13. Následně se Zbrojováci srovnali s prostředím a rozehráli k výbornému vykonu. První set vyhráli 25:16 a i dále pokračovali.

V dalším dějství zápasu již výraznou měrou pomáhali domácí svému soupeři velkým množstvím chyb a špatným výkonem. Druhý set byl naprosto jednoznačný 25:5.

Převaha Zbrojováků byla tak velká, že jim umožňovala vymýšlet různé nestandartní herní kombinace. I tak vyhráli 25:14 a celé utkání za necelou hodinu 3:0.

Stručně řečeno - zcela jasné a přesvědčivé vítězství, kterým se Strakonice opět vyhouply do čela tabulky, kde zřejmě přezimují. Dali si tak i předčasný vánoční dárek.

Další část soutěže je naplánována na konec dubna 2015.

Základní sestava Strakonic: Mika, Svach, Peller, Kotěšovský, Pňáček, Polánka - Kalbáč