TJ Sokol v Blatné A - TJ ČZ Strakonice 1:3 (21, -18, -16, -14)

Z Volejbal Strakonice

Volejbalisté v krajské soutěži KP 2 rozehráli druhou část soutěže již koncem dubna, ovšem ve Strakonicích, díky rozlosování, se muselo čekat až na 9. května.

Tým mužů TJ ČZ Strakonice tak čekalo úvodní utkání déle než ostatním. Měl tak možnost déle trénovat venku na antukových kurtech areálu Na Sádkách. Toho však většina hráčů z týmu ani nevyužila kvůli jiným povinnostem. Soupeři zase na druhou stranu měli první zápasy už za sebou a byli rozehraní.

Úvodní utkání tak tým jel hrát do Blatné. Bylo to opět derby (stejně jako první zápas na podzim) ovšem tentokrát s velkým rozdílem. Místní tým hraje ve specifickém prostředí své sokolovny a dokáže toho patřičně využít.

Od úvodního míče byl zápas vyrovnaný a Blatenský tým proti favoritovi ze Strakonic bojoval. Hosté i tak měli mírnou převahu a ujeli až do stavu 21:17. Zde však přišla sprcha a ani střídání nepomohlo. Šňůrou bodů domácí vývoj setu otočili a vyhráli 25:21.

Tým ČZ udělal změny v sestavě a na jednotlivých postech. Hlavně díky zlepšenému příjmu a dvojici Mika-Peller začal od druhého setu domácí výrazněji převyšovat. Trvale si pak v každém setu vytvářel a udržoval dostatečný náskok ve skóre. Domácí bojovali, předháněli se v obětavosti a hráli svůj nejlepší zápas za poslední dlouhou dobu. Herní převaha však byla více na straně hostů, kteří zaslouženě vyhráli. Poskočili opět do čela soutěže i přes to, že mají o jeden zápas méně než ostatní.

Tým se teď bude soustředit na čtvrtek 15. 5. 2014, kdy do Strakonic přijede Sokol Písek“B“, který je v tabulce hned za Strakonicemi. Půjde tedy o přímý souboj o čelo tabulky. Písek jistě bude chtít odčinit porážku z podzimního vzájemného duelu a Strakonice zase chtějí vyhrát tento duel a udělat další výrazný krok k vítězství v soutěži.

Snad vyjde počasí a přijde i velká pomoc v podobě fanoušků.

Základní sestava Strakonic: Mika, Svach, Beneš, Kalbáč, Kovář, Pňáček - Peller