TJ Vltava Č. Budějovice A – TJ ČZ Strakonice A 3:2 (-17,-16,21,24,12)

Z Volejbal Strakonice

Po nevydařeném posledním zápase doma proti Písku, kdy prohráli téměř vyhraný zápas, zajížděli volejbalisté Strakonic do Českých Budějovic, kde na ně čekala TJ Vltava. Tento soupeř je na tom bodově stejně, ovšem s lepším skóre setů. Byl to tedy zápas „o poslední místo“. Oba týmy chtěly uspět.

Oproti poslednímu zápasu se vrátil Pňáček, ovšem na postu nahrávače zůstal Polánka, kterému se dařilo. Naopak chyběl Málek

Začátek byl pro Strakonické úspěšnější a hned se dostali do vedení, které postupně zvyšovali a svého soupeře přehrávali. První set vyzněl jasně 25:17 pro tým TJ ČZ.

V setu druhém navázali na první a ještě přidali. V těchto fázích vycházelo téměř vše a Strakonice tlačili soupeře podáním, obranou i útoky. Vítězství druhého setu na sebe nenechalo dlouho čekat – 25:16.

Ve třetí sadě hra hostů pokračovala, bohužel však jen do poloviny. Pak jako by padla tíha úspěchu do hlav strakonických hráčů a Ti začali více kazit, nebyli dost důrazní a pozorní. Domácí se také zlepšili a s vědomím, že již není co zkazit do toho šli naplno. Začali lépe přijímat a i bojovat. Když se k tomu přidalo někdy i trocha štěstí, hra se nejen vyrovnala, ale hosté padali dolů. Třetí set vyhráli domácí 25:21.

To byla trochu sprcha, ze které se chtěli hosté rychle dostat.

Jenomže to jakoby v hlavách stále bylo a navíc domácí teď opravdu hráli dobře a s chutí. To se na druhé straně říct nedalo. Ti stále prohrávali o několik bodů a vyrovnali až v koncovce, kdy dokonce měli jeden mečbol. Ovšem domácí to nezabalili a set otočili – 26:24 a srovnáno na 2:2.

Opět tu byl pátý zkrácený set. V něm začali výborně domácí a úvodní šňůrou se dostali do vedení 5:0. Náskok nakonec udrželi i do otáčení stran, které proběhlo za jejich vedení 8:5. Hosté se sice snažili, dostali se až na dosah 10:9, ale pak opět Vltava dobře bránila a ujela na 12:9. Nakonec přišly 3 mečboly pro Vltavu za stavu 14:11. První ještě Strakonice odvrátili, ale druhý již ne a prohráli 2:3 na sety.

Je to již minimálně třetí zápas v krátké době, který měl tým Strakonic dobře rozehraný na vítězství, ovšem vždy odcházel poražen.

V úterý 5. 3. 2013 od 19:30 hrají volejbalisté doma s Táborem a věří ve vítězství. Snad i diváci přijdou a pomohou jim vyhrát.

Základní sestava Strakonic: Polánka, Pňáček, Peller, Svach, Kotěšovský, Kovář