Výsledky v sezoně 2010/2011

Z Volejbal Strakonice
Přejít na: navigace, hledání
Konečná tabulka
1. TJ Netolice 1892 A 18 18 0 54:13 36
2. VŠSK Slavia PF České Budějovice A 18 12 6 43:29 30
3. VK České Budějovice B 18 12 6 42:29 30
4. TJ ČZ Strakonice A 18 11 7 42:28 29
5. TJ Sokol v Táboře A 18 9 9 36:32 27
6. TJ Sokol Písek A 18 7 11 32:40 25
7. VSK Český Krumlov A 18 7 11 30:40 25
8. TJ Lokomotiva České Budějovice A 18 6 12 27:39 24
9. SK Špaček České Budějovice A 18 6 12 27:42 24
10. TJ Spartak Kaplice A 18 2 16 9:50 20


TJ Spartak Kaplice - TJ ČZ Strakonice A 0:3 (-10,-14, -16)

Svůj poslední zápas v tohoto ročníku krajského přeboru KP-I sehráli volejbalisté TJ ČZ Strakonice na palubovce nováčka z Kaplice. Zároveň se jednalo o zápas, který uzavíral celý letošní ročník

Již před zápasem však bylo jasno o konečném umístění obou soupeřů. Domácí Kaplice již bojovala pouze o čest.Hráči věděli, že poslední místo v tabulce již nemohou vylepšit.

Strakoničtí sem zase jeli s jistotou čtvrtého místa v soutěži. Chtěli se však v letošním roce rozloučit vítězstvím a potvrdit svoji převahu. Rozhodně nechtěli soupeře podcenit, což jistě svádělo.

Do utkání nastoupili zcela rázně a již po chvíli si udělali náskok 11:1, který ke konci setu ještě zvýraznili. Nakonec set skončil jednoznačně 25:10.

I druhý set byl podobný. Rychlý náskok na úvod a posléze jen jeho udržování. Domácí měli pouze světlé chvilky, které však vždy brzy střídala šňůra neúspěšných míčů. Strakonice i zde vyhráli, tentokrát 25:14.

Set třetí, byl asi nejvyrovnanější. I když je to trochu silné slovo. Strakoničtí k sobě pustili soupeře na stav 13:11, ale pak přišla opět dlouhá šňůra bodů. První mečbol přišel za stavu 24:15. Strakonický kapitán Svach však poslední podání (které se skáče) poslal do autu. Ovšem hráč Kaplice poslal své podání do sítě a byl konec. Třetí set skončil 25:16 a celkové vyhráli Strakonice poměrem 3:0.

Celý zápas předváděli velice slušný volejbal. Nejvíce ničili soupeře obranou na síti a následně pak útokem středem sítě.

"Domácí tým Kaplice podal sympatický výkon. Bojovali, ale na náš tým nestačili. My jsme byli lepší asi ve všech činnostech a v klidu si došli pro vítězství."

Konečné čtvrté místo je sice naším nejhorším umístěním za poslední roky, ale zůstali jsme pouze bod za týmy na 2. a 3. místě. Cíl jsme sice nesplnili, ale smutní být nemusíme. Je to sport a míč je kulatý. Děkujeme ještě jednou všem našim fanouškům a divákům na domácích zápasem za velkou podporu a věřím, že se i příští sezónu dokážeme držet v horních patrech tabulky.

Sestava Strakonice:

Mika, Peller, Kvapil, Svach, Daňha, Stejskal, libero Kalbáč


<discussion>id="1011-18"</discussion>


TJ Sokol Písek A – TJ ČZ Strakonice A 0:3 (-23, -17, -16)

Letos druhé „Otavské derby“, v rámci krajského přeboru KP-I ve volejbale mužů, bylo na programu ve čtvrtek 31.3.2011 v Písku. Mužstvo Strakonic sem přijelo s cílem opět letos porazit svého soupeře a udržet si tím i naději na umístění do třetího místa v konečné tabulce.

Hned od začátku zápasu se Strakoničtí dostali do pětibodového vedení a to si udržovali do poloviny prvního setu. Pak se hra postupně vyrovnávala, ale stále měli mírně navrch hosté. Za stavu 24:22 měli také první setbol. Ten ještě domácí odvrátili, ale následný již proměnil strakonický kapitán Svach smečí ze zadní zóny.

Druhý set začal opět důrazným nástupem hostů, kteří si zejména obranou v poli a dobrým příjmem vytvořili postupně náskok 13:7. Pak sice nechali domácí trochu snížit na 15:12, ale další část opět nepustili soupeře téměř přes síť a vyhráli set 25:17.

To byla pro Písecké velká sprcha, která se promítla i do setu třetího. Ten probíhal téměř přes kopírák jako set druhý. Rychlé a velké vedení hostů až do stavu 16:11. Zde opět domácí snížili na 16:14, ale dál přišla další a rozhodující šňůra volejbalistů Strakonic. Domácí byli téměř bezmocní, protože většina jejich útoků končila rázným blokem zpět na jejich polovině hřiště. Body tak přibývaly hlavně na kontě hostů, kteří si dokráčeli k jasnému a zaslouženému vítězství 25:16 a celkově vyhráli 3:0 na sety.

„Naše radost po zápase byla veliká, neboť vzájemné zápasy mají vždy zvláštní náboj. Tentokrát to bylo pro nás snazší než se čekalo. Je pravda, že dnes celý tým podal velmi dobrý výkon. Měli jsme dobře přihráno a hra v poli byla velmi obětavá. Nejvíce jsme ale soupeře deptali skvělým blokem. Zde musím vyzdvihnout hlavně Kvapila s Pellerem. Sice nevím, jestli nám toto vítězství pomůže dostat se na vyšší příčku v tabulce, šanci jsme ale tímto zvýšili.

Sestava Strakonice:

Mika, Peller, Kvapil, Svach, Daňha, Stejskal, libero Klimeš - střídal Pňáček


<discussion>id="1011-17"</discussion>


TJ ČZ Strakonice A - TJ Lokomotiva České Budějovice A 3:1 (21, 21, -22, 23)

K rozloučení se s domácími fanoušky posloužil volejbalistům TJ ČZ Strakonice jejich poslední domácí zápas. V úterý 22.3.2011 přivítali na své palubovce tým TJ Lokomotiva Č. Budějovice „A“. Samozřejmě to mělo být rozloučení korunované vítězstvím.

Jednu změnu v základní sestavě udělal tým Strakonic hned od začátku utkání, kdy na nahrávce nastoupil, letos poprvé, Klimeš. Po chvilce sehrávání se s ostatními hráči začal podávat velmi dobrý výkon. Hodně využíval smečaře Svacha a Daňhu, ovšem nejlepší souhra byla patrná s blokařem Pellerem. Jeho „hřebíky“ málem trhaly palubovku. Univerzál Stejskal moc využívaný nebyl, stejně jako druhý blokař Kvapil. Jejich hlavní náplní v tu chvíli byla především obrana. V té si výborně vedl i libero Kalbáč, který zároveň byl hodně vytížený na příjmu. Celému týmu se v této činnosti dařilo a tak body na ukazateli skóre narůstaly. První dva sety měli Strakoničtí hráči převahu a po zásluze tak oba vyhráli shodně 25:21.

V setu třetím hosté trochu hru vyrovnali a začali být nebezpeční hlavně útoky středem sítě. Také přidali na podání, s čímž začal mít domácí tým trošku problém. Nahrávač Klimeš tak musel míče honit po hřišti a nemohl připravovat dobré pozice pro smečaře. Domácí již prohrávali 11:17 a podařilo se jim pouze snížit hrozivé skóre. Tento set nakonec hosté vyhráli 25:22 a snížili stav utkání ze svého pohledu na 1:2.

Do setu čtvrtého udělal domácí trenér jednu změnu. Na nahrávku poslal zkušeného Miku, který vystřídal Klimeše. Ten podal opravdu velmi dobrý výkon a předvedl, že v případě nahrávačská jednička týmu vypadne, je ho schopen důstojně zastoupit. Tato změna byla vidět i na hřišti. Je pravdou, že se zlepšily hlavně příjem a podání celého týmu. Celý set se skóre vyvíjelo velice příznivě pro domácí (7:3, 10:5, 15:10). Domácí fanoušci opět velice povzbuzovali a tlačili svůj tým k vítězství. Za stavu 22:18 to také již vypadalo, že se konec rychle blíží. Bohužel však opět pár vlastní chyb bylo příčinou, že další svůj bod udělali až za stavu 22:21. to jim ještě pomohli hosté zkaženým podáním. První mečbol přišel za stavu 24:22.Ten ještě hosté odvrátili. Při tom druhém dostal důvěru nahrávače univerzál Stejskal, který velice chytrou „zalívkou“ udělal poslední bod a v hale propukl gejzír radosti.

„Jsme rádi, že jsme dnes vyhráli a mohli se s fanoušky rozloučit tímto způsobem. Za celý tým jim děkuji za to, že nás celou sezónu v domácích zápasech táhli. A i když se nedařilo, tak za námi stáli. Již teď se těšíme na sezónu další. Je totiž báječný pocit hrát s takovou podporou, jakou nám právě oni dávají. Chceme pro ně hrát a vyhrávat. Věřím, že i oni budou chodit v příští sezóně v minimálně stejném počtu.“ řekl kapitán Svach.

Sestava Strakonice:

Klimeš, Svach, Daňha, Peller, Kvapil, Stejskal, libero Kalbáč - střídali Pňáček, Mika, Málek


<discussion>id="1011-16"</discussion>


TJ Netolice – TJ ČZ Strakonice 3:2 (-20,14,-22,20,12)

Velice těžký zápas očekávali volejbalisté Strakonice v dalším kole krajského přeboru. V pátek 18.3.2011 totiž jejich cesta vedla do Netolic. V místní hale hraje lídr soutěže, před tímto zápasem (to je 5 kol do konce) již jistý vítěz přeboru. Domácí tým zatím neprohrál jediný zápas a tak i zde byl vysokým favoritem.

Strakoničtí hned na cestě k zápasu měli potíže, když jedno vozidlo mělo zpoždění kvůli silniční nehodě. Naštěstí se chvíli pře začátkem utkání dostavili. Tak ale bez většího rozhýbání museli nastoupit.

Kupodivu se jim vstup do zápasu ale vydařil daleko lépe než domácím. Hned na úvod vedení o pět míčů (6:1) bylo velmi překvapivé. V tomto setu však nakonec byl tento rozdíl rozhodující, protože právě o tolik míčů Strakoničtí vyhráli set a ujali se vedení v zápase 1:0. Domácí se nemohli srovnat na příjmu a tak i jejich útok nebyl tak účinný.

V setu druhém však domácí příjem i hru v poli zlepšili. To se projevilo v jejich útoku a výrazným způsobem srovnali skóre zápasu na 1:1.

V dalším dějství i hosté přidali, a zápas připomínal bitvu. Nutno konstatovat, že tradiční mezi těmito soupeři. Boj o každý míč a velká vyrovnanost ve všech činnostech. Jediným rozdílem bylo, že zatímco se Domácí tým prosazoval zejména přes kůly, hosté své body získávali útokem středem sítě. V koncovce setu třetího měli volejbalisté Strakonic více štěstí a opět se dostali do vedení. Set vyhráli 25:22 a vedli tak 2:1.

A bitva pokračovala i v setu čtvrtém. Bohužel jen do stavu 20:18 ve prospěch Strakonic. Když už to vypadalo, že by si hosté mohli odvézt vítězství, přišel „zkrat“. Neskutečná série sedmi plachtících podání domácích v řadě, kterou hosté nebyli schopni zastavit ani střídáním hráčů, rozhodla o srovnání setů na 2:2 a zápas musel rozhodnout se pátý.

Úvod vyšel výborně Netolickým, kteří vedli již 7:3. Hosté dokázali naštěstí snížit a strany se točili za stavu 8:6 pro domácí. Hosté chtěli vyhrát a bojovali. Dokázali i srovnat. Ovšem za stavu 12:12 opět třikrát po sobě nezpracovali dobře podání domácích a tak prohráli 12:15 a celý zápas 2:3.

„ Předvedli jsem velice dobrý výkon. Nutno uznat, že tým Netolic byl dnes o kousíček lepší. Hlavně to předvedl v důležitých chvílích koncovek posledních dvou setů. My je dokázali hodně potrápit. Nepamatuji si v této soutěži, že by nějaký tým měl 5 kol před koncem již jisté vítězství, navíc bez porážky. Přejeme Týmu Netolic, aby letos zvládli kvalifikaci a mohli si příští sezonu zahrát jejich vytouženou 2. ligu. Myslím, že dělají pro postup vše.

Sestava Strakonice:

Mika, Peller, Kvapil, Svach, Daňha, Stejskal, libero Klimeš - střídal Málek


<discussion>id="1011-15"</discussion>


TJ ČZ Strakonice A - SK Špaček České Budějovice A 3:1 (22,-18,14,18)

Přesně v den, kdy všechny ženy slaví svůj svátek, přivítali volejbalisté Strakonic tým Špačka České Budějovice. Nově nalakovaná palubovka v hale TJ ČZ Strakonice byla dějištěm celkem jednoznačného zápasu.

Tým hostů totiž dorazil do Strakonic bez svých tradičních zkušených středových hráčů a tak se jeho hra soustředila na útok po kůlech. Volejbalisté Strakonic, kteří hráli téměř v základní sestavě, tudíž měli pozici značně usnadněnou.

Od počátku utkání udávali jasný ráz hry a celkem jednoduše si došli k zisku prvního setu. Následně si však utkání sami zkomplikovali, když nechali vlastními chybami na příjmu soupeře odskočit o 5 bodů. A tak od stavu 10:15 prohrávali a až do konce setu se jim nepodařilo skóre vyrovnat.

I na začátku setu třetího se situace pro volejbalisty Strakonic nezačala vyvíjet příznivě. Ovšem včas zabrali a od poloviny setu až do konce celého utkání jasně přehrávali svého soupeře a jejich skóre narůstalo.Celkově domácí volejbalisté vyhráli 3:1 a zopakovali výsledek v podzimní části, kdy stejným výsledkem vyhráli na palubovce soupeře.

Vynikající nahrávač Mika dával vyniknout zejména hráčům na středu – Pellerovi a Kvapilovi, kteří většinou nezaváhali a svoje míče uhrávali. Další výborný výkon podal i univerzál Stejskal.

„Nebyl to sice nijak líbivý zápas, ale důležité je vítězství. Věděli jsme, že pokud budeme mít přihráno, tak soupeř nemá šanci na úspěch. To se i potvrdilo. Jsem rádi, že jsem nově nalakovanou palubovku pokřtili vítězstvím.“

Sestava Strakonice:

Mika, Peller, Kvapil, Svach, Daňha, Stejskal, libero Kalbáč - střídal Pňáček


<discussion>id="1011-14"</discussion>


TJ ČZ Strakonice - Sokol Tábor A 3:2 (16,23,-22,-19,12)

Tradičně nepříjemný soupeř přijel do Strakonic ve třináctém kole krajského přeboru KP-1 ve volejbalu mužů. Tým z Tábora chtěl ve Strakonicích uspět. Proto přijel téměř v nejsilnějším složení. Domácí ovšem chtěli také svým diváků ukázat, že volejbal umí.

A byli to právě volejbalisté Strakonic, kteří od úvodních míčů měli více ze hry.

Na postu libera tentokrát nastoupil Kalbáč a to se hned projevilo na zlepšeném příjmu a poli. První dějství bylo za chvíli hotové a i druhé vypadalo velice nadějně. Ovšem hosté se zlepšili, ale dotáhnout domácí se jim nepodařilo. Strakoničtí vedli 2:0 na sety a šli za svým cílem.

Zřejmě vidina jasného vítězství domácích však přinesla bohužel přesně opak. Hosté se zlepšili, začali i víc riskovat a tato taktika jim vycházela. Domácí najednou jako by nevěděli co hrát a hosté uhrávali body poměrně jednoduše. Prohra tohoto setu přiměla některé diváky opustit hlediště.

Set čtvrtý se nesl ve stejném duchu jako třetí. Čím více domácí chtěli uhrávat body, tím více jich ztráceli a naopak soupeř získával.. Rozdíl na konci byl poměrně výrazný a hosté tak srovnali sety na 2:2.

Přišel zkrácený pátý set. Domácím se povedl velký trhák, když vedli již 9:3 a 10:4. Vše vypadalo již jednoznačně. Jenže hosté opět přidali a začali hodně kousat. Domácí uhráli bod až za stavu 10:9. Následně to byla přetahovaná o každý míč. Během této koncovky 2x úspěšně zakončil důležité míče Stejskal a závěrečný mečbol domácích proměnil smečí kapitán Svach.

Strakoničtí volejbalisté tak vyhráli set 15:12, celý zápas 3:2 a nakonec se po zásluze radovali z vytouženého vítězství.

Sestava Strakonice:

Mika, Peller, Kvapil, Svach, Daňha, Stejskal, libero Kalbáč - střídal Pňáček

Sestava Tábor:

Pekař ,Vesecký, Krejčí, Suchan, Kos , Korous - střídali Pěkný, Svačina


<discussion>id="1011-13"</discussion>


Slavia PF České Budějovice A - TJ ČZ Strakonice 3:2 (15,-23,15,-20,12)

Po úterním  zápase doma proti Krumlovu zajížděli volejbalisté Strakonic hned ve čtvrtek na palubovku Slavie PF České Budějovice. To byl náročný program, kteří naši borci museli zvládnout. Navíc je právě tento týden postihla velká marodka.Do zápasu v Českých Budějovicích museli dokonce povolat i Františka Kováře, který tento ročník vůbec nehrál a ani netrénoval.

Slávie PF tak byla favoritem, i když marodka trápí i tento tým. Do zápasu nastoupili bez náhradníka na lavičce. Ovšem od začátku naše hráče značně převyšovali na podání, v útoku i v obraně. První set byl jednoznačný 25:15.

Set druhý probíhal podobně až do své poloviny, kdy došlo ke zranění nahrávače a hlavního mozku domácího týmu. Ten dál nemohl pokračovat. Naštěstí pro ně však již dorazil na lavičku jejich sedmý hráč a ten nastoupil právě na nahrávku. Ovšem než se rozehrál, naši hráči otočili a set vyhráli 25:23.

Set třetí bohužel kopíroval první dějství. Hosté zde měli dvě hluchá místa a domácí si vytvořili náskok, který dotáhli do konce.

V setu čtvrtém se hra Strakonic zlepšila. Pozornějším výkonem, dobrou obranou a i trochou štěstí srovnali stav setů na 2:2 a přišel set pátý.

Hosté v úvodu vedli 4:1, ovšem domácí vzápětí srovnali. Vyrovnaný stav se pomalu posouval až ke koncovce. Za stavu 12:12 se volejbalistům ČZ nepodařilo zastavit útok domácích. Následně byl Kvapil zastaven jednoblokem a přišel první mečbol utkání.

Po podání přišel sice trochu nepřesný příjem Strakonic, ale než stihl nahrávač Strakonic Mika míč v poli doběhnout a nahrát, odpískal druhý rozhodčí právě tomuto hráči chybu přešlapem hřiště při rozběhu a tímto „kuriózním“ způsobem zápas ukončil. I domácí hráči se divili a ptali, co se píská, protože si této chyby nikdo jiný nevšiml.

Sestava Strakonice:

Mika, Peller, Kvapil, Svach, Stejskal, Kovář - střídal Pňáček


<discussion>id="1011-12"</discussion>


TJ ČZ Strakonice A - VSK Český Krumlov 3:0 (22,14,22)

V dohrávce desátého kola zavítal do Strakonic tým z Českého Krumlova. Jednalo se o mužstvo vesměs mladých hráčů, kteří ovšem v úvodu soutěže Strakonické volejbalisty hodně zaskočili a porazili nejtěsnějším rozdílem.

Tentokrát však se takové překvapení nekonalo. První set byl sice hodně vyrovnaný a rozhodovalo se až v koncovce. Zde však domácí tým Strakonic po zásluze vyhrál.

V setu druhém již dál výrazně dominoval. Vedení Strakonic 8:3 ještě dokázali hosté srovnat na 10:10, ale zbytek setu domácí kralovali. Výsledek 25:14 hovoří za vše.

V setu třetím měl tým ČZ v úvodu sice menší výpadek, ale výsledek brzy otočil a dovedl nakonec zápas v poklidu do vítězného konce. Odčinil tak soupeři porážku a předvedl svým fanouškům sice zlepšený výkon.

Celý zápas odehrál nejmladší hráč a posila domácích Michal Stejskal, který si vedl velice dobře a výrazně pomohl.

„Je dobře, že jsme tento zápas zvládli, protože nás v současné době trápí velká marodka. Teď ve čtvrtek, kdy zajíždíme na palubovku Slávie PF České Budějovice bude naše sestava ještě víc oslabena. Chceme tam uhrát aspoň solidní výsledek. Držte nám palce“.

Sestava Strakonice:

Mika, Peller, Kvapil, Svach, Daňha, Stejskal - střídal Kalbáč


<discussion>id="1011-11"</discussion>


TJ ČZ Strakonice A - VK Č. Budějovice B 0:3 (-26, -21, -19)

V dalším kole volejbalového krajského přeboru zavítal do Strakonic mladý tým juniorů extraligového Jihostroje České Budějovice. Tento tým hraje vedle této soutěže mužů ještě svoji juniorskou extraligu, kde je v současné době na druhém místě. Základ týmu tvoří hráči s ročníkem narození 1991.

Domácí tým věděl, že ho čeká těžký zápas, ale chtěl odčinit porážku z první poloviny soutěže.. Ovšem hosté od prvních míčů začali ukazovat, že volejbal umí, mají natrénováno a jsou dobře připraveni i po taktické stránce. K tomu všemu je celý zápas velice dobře vedl jejich trenér René Dvořák a tým jeho pokyny plnil.

Domácí se hodně trápili celý zápas hlavně na příjmu podání, které měl soupeř různorodé a vždy velice účinné. Od toho se odvíjel i domácí útok, který ztrácel na účinnosti. Hosté poměrně brzy zjistili, že se dnes tato činnost nedaří zejména kapitánu Svachovi a všechny míče začali směřovat na něho. Ten se trápil. V polovině utkání ho dokonce přinutili ke krátkému střídání a i poté již místo něho přijímal Stejskal. Bohužel ani toto nakonec nepomohlo. Prostě tato volejbalové činnost dnešní večer pro Strakonické nebyla „silnou zbraní“ a hosté byli stále o krůček napřed.

Hosté přidávali bod po bodu a na palubovce dominovali. Strakoničtí volejbalisté ne že by nebojovali, ale chyby je hodně srážely a ubíraly nejen fyzických, ale hlavně psychických sil. Protože hosté téměř každou chybu trestali svým bodem a nakonec po zásluze ve Strakonicích vyhráli

„Byl to zápas, na který chci ze svého pohledu co nejdříve zapomenout. Takto špatně jsem nepřijímal snad ještě nikdy. I pro ostatní kluky to bylo těžké. Nedokázali jsme se dostat do naší hry. Jinak si myslím, že kdybychom zahráli standardně, tak se dalo vyhrát. Sety a průběh byly vyrovnané. Děkujeme moc divákům za podporu. Mrzí mě hlavně kvůli nim, že jsme předvedli takto špatný výkon."

Sestava Strakonice:

Mika, Peller, Kvapil, Svach, Daňha, Stejskal, libero Klimeš - střídal Kalbáč


<discussion>id="1011-10"</discussion>


TJ ČZ Strakonice A - Sokol Písek A 3:1 (21, 21, -24, 22)

V dohrávce devátého „podzimního“ kola krajského přeboru KP 1 ve volejbalu mužů zavítal do Strakonic tradiční soupeř - TJ Sokol Písek.

Strakoničtí sehráli zápas ve značně ochuzené sestavě, neboť hned 4 hráči týmu byli mimo hru. Důkazem je fakt, že původní libero Klimeš musel nastoupit na postu univerzála. Na jeho postu zastoupil Pňáček.

Urputný boj o každý míč, byl charakteristickým rysem celého zápasu. Strakoničtí bojovali a v prvních dvou setech se jim povedla i koncovka.

V nejdramatičtějším třetím setu Strakoničtí prohrávali již 17:20, když Družstvu Písku bylo odpískáno špatné postavení, Následně bylo sníženo na 19:20. Volejbalisté Strakonic měli dokonce mečbol za stavu 24:23, ale další 3 míče neuhráli a set prohráli.

Na začátku setu čtvrtého si domácí vytvořili nadějný náskok, ale kolem desátého bodu se hosté přiblížili. Naštěstí domácí již dále nepolevili, v koncovce ještě přidali a nakonec zaslouženě vyhráli set 25:22 a celkově na sety tedy 3:1.

Ukázalo se, že Klimeš na pozici univerzála nakonec pomohl výrazně v poli a spolu s liberem Ptáčkem dokázali tým podržet v důležitých chvílích podržet. Hru výborně organizoval nahrávač Mika.

Zápas to byl tradičně hodně vyhecovaný a nakonec mohli být domácí fanoušci opět spokojeni. Tým jim musí poděkovat za opětovnou výraznou podporu.

Sestava Strakonice:

Mika, Peller, Kvapil, Svach, Daňha, Klimeš, libero Pňáček

Sestava Písek:

Kotal, Buršík, Konfrst, Kardos, Bahník, Formánek - střídali Beniska, Holaň


<discussion>id="1011-9"</discussion>


TJ Loko ČB - TJ ČZ Strakonice 3:1 (17,-22, 19, 23)

Letošní poslední soupeř čekal na volejbalisty Strakonic ve středu 1.12.2010 v Českých Budějovicích. Zápas s tamní Lokomotivou neměl být pro strakonické mužstvo těžký. Soupeř, který zaujímal v tabulce poslední místo a nevyhrál dosud ani jeden zápas, opravdu nebudil jiný dojem.

Ovšem v tento den dostal tým TJ ČZ hned dva šoky. Jedním bylo počasí. Husté sněžení a nesjízdnost některých úseků silnic málem znemožnilo vůbec zápas sehrát. Strakoničtí naštěstí vyjeli s velkým předstihem a díky několika objížďkám nakonec k zápasu dorazili a relativně včas.

Šokem druhým byl vlastní zápas. Od prvních míčů bylo strakonické mužstvo jako zmrazené a tahalo za kratší konec. První set skončil jasnou porážkou 17:25. V setu druhém se hra trochu vyrovnala, dokonce se podařilo srovnat skóre setů na 1:1, ale pak už zase byli nahoře hráči Loko. A nebyla to jejich zlepšená hra. Ale téměř katastrofická hra našich hráčů.

Nedařilo se vůbec nic. Špatný příjem, zpracování míčů, obrana, hra v poli, slabé podání, od toho se odvíjeli další činnosti : nepřesná nahrávka, špatný útok, prostě skoro vše špatně.

Hráči Strakonic jen potvrdili, že se jim v této hale, proti tomuto soupeři dlouhodobě nedaří. Vždyť i vloni zde prohráli. Možná to měli v hlavě.

Jediným pozitivem, který stojí za zmínku, je že se na hřišti objevil smečař Michal Stejskal, který do Strakonic přišel před sezónou. Nastoupil vůbec poprvé a hned odehrál celý zápas. Svým výkonem mile překvapil a ukázal perspektivu. Škoda jen, že to bylo právě v tomto asi nejhorším zápase, který v letošní sezóně krajského přeboru volejbalisté TJ ČZ Strakonice sehráli.

Sestava Strakonice:

Mika, Kvapil, Svach, Holoubek, Stejskal, Málek, libero Pňáček - střídal Daňha


<discussion>id="1011-8"</discussion>


TJ ČZ Strakonice - TJ Netolice 1892 1:3 (-18,23,-22,-21)

Velice náročně utkání čekalo volejbalisty TJ ČZ v dalším utkání krajského přeboru. Do Strakonic přijel loňský vítěz soutěže a i letošní lídr – tým Netolic.

Od prvních míčů předváděl, že se na tým Strakonic dobře připravil a že i tady chce uspět. První set vyhráli poměrně přesvědčivě 25:18

Jiskřička naděje svitla domácím ve druhém setu, kdy dostali hosty pod tlak a ti začali chybovat. Závěrečné zkažené podání hostů při setbolu Strakonic jen tento fakt podtrhlo.

V dalším průběhu zápasu však lídr soutěže opět ukázal své kvality, přehrával soupeře ve všech činnostech a zcela po zásluze vyhrál. Mužstvo Strakonic bojovalo, ale vesměs tahalo za kratší konec.

„Čekali jsme těžký zápas. Netoličtí vhodně doplnili tým o dva výborné hráče a nepodcenili ani přípravu konkrétně na nás. Hráli opravdu výborně a nedivím se, že vedou tabulku soutěže. Pokud jim hráči a forma vydrží, jistě mají šanci na postup do vyšší soutěže. My jsme bojovali, ale dnes jsme na soupeře prostě nestačili. Přehrál nás ve všech činnostech. Děkujeme moc divákům.“

Sestava Strakonice:

Mika, Peller, Kvapil, Svach, Holoubek, Daňha, libero Klimeš - střídal Málek


<discussion>id="1011-7"</discussion>


SK Špaček České Budějovice A - TJ ČZ Strakonice A 1:3 (20,-15,-19,-18)

Na vítězné vlně se v současné době vezou volejbalisté TJ ČZ Strakonice. A potvrdili to i v dalším kole krajského přeboru, kdy zajížděli do Český Budějovic na palubovku SK Špaček „A“. Tento soupeř před letošní sezónou výrazně posílil. Na soupisce se objevilo několik velmi kvalitních hráčů, kteří ještě v loňském roce hráli vyšší soutěže. A někteří z nich i v tomto utkání nastoupili.

Úvod strakonickým hráčům vůbec nevyšel. Než se pořádně rozhýbali, zvykli si na prostornou halu a srovnali se na příjmu prohrávali o 10 míčů. Pak se konečně chytli, přidali, ale stačilo to už jen na zkorigování výsledu. První set prohráli 20:25.

Od setu druhého však hřiště zcela ovládli. Výrazně zlepšili svůj příjem, a hlavně přidali na podání. Domácí Špačci se velmi trápili a nemohli pak hrát útok středem sítě. Ostatní smečaře si Strakoničtí hlídali a následně svoje míče uhrávali. Body naskakovaly velice rychle. Nakonec z toho bylo poměrně rychlé a zasloužené vítězství 3:1.

Hráči Strakonic potvrdili, že jejich forma stoupá, což je velmi důležité. Zvlášť když v dalším kole přivítají ve své hale asi nejtěžšího soupeře – tým Netolic. Jedná se o loňského vítěze soutěže a i letos zatím jako jediný ani jednou neprohrál

„Vítězství na Špačkem bylo nakonec lehčí, než jsem čekal. Teď nás čekají doma velmi těžké Netolice. Ale moc se těšíme. Forma jde nahoru, výsledky jsou vidět. Hraje pro nás i fakt, že v posledním vzájemném zápase vloni jsem vyhráli, a to dokonce u nich v Netolicích. Věřím, že přijde hodně fanoušků a že nás poženou za vítězstvím. Budeme potřebovat každý jejich hlas. Chceme jim za to předvést výborný volejbal, samozřejmě s vítězným koncem pro nás. Bude to těžké, ale věříme si.“

Sestava Strakonice:

Mika, Peller, Kvapil, Svach, Holoubek, Daňha, libero Pňáček - střídal Málek


<discussion>id="1011-6"</discussion>


TJ ČZ Strakonice A – TJ Spartak Kaplice 3:0 (15,16,20)

V pátém kole krajského přeboru volejbalistů přijel do Strakonic nováček z Kaplice. Určitý respekt vzbuzoval tento soupeř zejména dřívějším zápasem v Písku, kde vyhrál 3:2. Strakoničtí však toužily doma na 100 procent uspět a pokračovat na vítězné vlně. Navíc hosté přijeli do Strakonic v sestavě oslabené o 2 hráče základní šestky.

Po tomto zjištění Strakonický kapitán Svach zůstal na střídačce a místo něho hrál na smeči Málek. I tato sestava však neměla větších problémů a vyhrála první set. I na začátku druhého si udělala náskok deseti bodů. Pak došlo na střídání nahrávačů, kdy Miku střídal Klimeš. Bohužel v tento okamžik, jakoby mužstvo přestalo hrát a hosté začali dotahovat. Nakonec však Strakoničtí včas zabrali a vyhráli s náskokem i set druhý.

Do setu třetího se vrátil opět nahrávač Mika, ale volejbalisté Strakonic se nemohli chvíli chytit a dokonce i na začátku prohrávali. Zkušenost a větší volejbalová vyspělost však nakonec slavily úspěch a domácí si v poklidu dokráčeli pro vítězství v tomto setu a celkově i v zápase 3:0.

Divácká návštěva byla ve Strakonicích opět veliká, i když tentokrát moc volejbalové podívané zápas nenabídl.

Sestava Strakonice:

Mika, Peller, Kvapil, Holoubek, Málek, Daňha, libero Pňáček - střídal Klimeš


<discussion>id="1011-5"</discussion>


TJ Sokol v Táboře A - TJ ČZ Strakonice 0:3 (-17,-20,-11)

Ve čtvrtém kole krajského přeboru čekalo družstvo volejbalistů TJ ČZ Strakonice další velice těžké utkání, kdy zajížděli na palubovku TJ Sokola v Táboře. Tento tým hraje své domácí zápasy v Malšicích.

A právě sem jeli strakoničtí s velkým respektem před soupeřem, který v dosavadním průběhu ještě neprohrál. Zároveň ale s touhou prolomit zde svoji sérii porážek na hřištích soupeřů.

Jejich odhodlání a touha po vítězství byla v celém zápase patrná. Od samého úvodu volejbalisté ČZ vytvářeli velký tlak na domácí tým. Ke tradičně dobrému útoku a bloku se postupně přidávali i servis, příjem a dále činnost, která dosud vždy dělala našemu týmu největší problém - a to je hra v poli. Velká obětavost všech hráčů a občas i kousek štěstí, byly základem úspěchu a bodového zisku.

Domácí hráči postupně vůbec nevěděli co mají hrát. Co prošlo strakonickým blokem se vychytalo v poli a zakončilo úspěšnou smečí. Zhruba za hodinu bylo dílo dokonáno. Strakonice vyhráli 3:0 a domů odvážejí velice cenné vítězství ze hřiště těžkého soupeře.

„Velice si cením tohoto utkání. Nejen pro body, které si vezeme za vítězství, ale hlavně za předvedenou hru. To co jsme dnes všechno vychytali v poli, jsem ještě s tímto týmem nezažil. Jako bychom se mezi sebou předháněli, kdo vybere v poli těžší míč. Nevím jestli toto budeme schopni zopakovat, ale věřím, že zlepšení nastalo. Je sice pravdou, že Táboru chyběl výborný nahrávač Zdeněk Pekař, ale myslím, že to nijak nesnižuje naši hru. Hráli jsme opravdu výborně, což na konci uznali i domácí hráči a jejich fanoušci.“ řekl po utkání kapitán strakonického týmu Václav Svach.

Sestava Strakonice:

Mika, Peller, Kvapil, Holoubek, Kvapil, Svach, Daňha, libero Klimeš


<discussion>id="1011-4"</discussion>


TJ ČZ Strakonice – VŠSK Slavia PF České Budějovice A 3:1 (-22,24,23,29)

Po úvodních dvou porážkách na hřištích soupeřů se představili volejbalisté Strakonic poprvé v této sezóně doma. Ve třetím kole krajského přeboru KP 1 přivítali tým VŠSK Slavia PF České Budějovice A.

S přáním udělat maximum pro úspěch a odčinit úvodní porážky, šli do zápasu domácí borci. Hned od úvodních míčů bylo však jasné, že to bude velká bitva. A skutečně byla. Domácí udělali změny na postu libera, kdy Pňáčka nahradil Klimeš a dále na postu univerzála nastoupil Málek.

V prvním setu se sestava sehrávala a tak Strakoničtí tahali za kratší konec, i když snaha se jim upřít nedala. Za stavu 21:21 vystřídal v poli Pňáček univerzála Málka. Změna však nebyla moc platná. Hosté tvrdým útokem a následnou výbornou obranou domácí hráče zatlačili. Strakonice nakonec prohráli set 22:25.

Od setu druhého už se hra domácích zlepšila, hlavně na příjmu. Vybralo se v poli také několik těžkých míčů a přidala se bojovnost. Když už se hosté dostali na dvoubodový náskok, vystřídal na chvíli Holoubek Pellera a podařilo se dotáhnout. Nakonec se výsledek dostavil, koncovka patřila našim hráčům – vítězství 26:24 a srovnání na 1:1 na sety.

V dalším dějství měli volejbalisté Strakonic již převážně na vrch. Hosté však rozhodně nechtěli dát domácím utkání zadarmo a tak to stále byl boj o každý bod. Hráči Strakonic dokonce již vedli 12:7 a pak 16:12. Ale opět se set dostal do koncovky. Za stavu 24:23 vystřídal Málka do pole tentokrát Kalbáč. Poslední míč uhráli blokem Svach s Kvapilem. Domácí tak vyhráli set 25:23 a ujali se vedení v zápase 2:1.

O přestávce si strakoničtí řekli, že se musí soustředit na úvod setu a udělat si náskok tak, aby se soupeř dostal pod tlak. Ovšem po zahájení hry se stal pravý opak a domácí třemi chybami na příjmu věnovali náskok právě soupeři. Naštěstí pak otočili nahrávač Mika tvrdým podáním vyrovnal. Celý set, pak domácí opět vedli. Jak se však stalo v tomto zápase tradicí, o výsledku rozhodovala opět koncovka setu.

A že to bylo velké drama viděli na vlastní oči diváci, kterých se sešlo 35. Opět fandili a podporovali domácí hráče, jak jim síly stačili. Byli hodně slyšet.

Kdo to neviděl, neuvěří – První setbol a zároveň mečbol mají hráči domácího týmu, když vedou 24:23. Hosté však srovnávají. Strakonice si berou oddechový čas. Následně se hosté ujímají vedení 25:24. Strakonice střídají, Málka střídá Kalbáč a opět srovnávají stav. Takto to jde dál až do dalšího mečbolu domácích. Ten přichází za stavu 30:29. Domácí podávají, hosté útočí. Hráči Strakonic však útok vyberou v poli, nahrávka Miky jde na kapitána Svacha a ten posílá svoji smeč tvrdě do pole soupeře, který tento míč nedokáže zpracovat. Volejbalisté Strakonic vyhrávají tento set 31:29, celý zápas 3:1 na sety a konečně se v soutěži dočkali vytouženého vítězství. Poděkovali tak nejlepším způsobem i skvělým divákům.

Sestava Strakonice:

Mika, Peller, Kvapil, Svach, Daňha, Málek, libero Klimeš – střídal Pňáček, Holoubek a Kalbáč


<discussion>id="1011-3"</discussion>


VK České Budějovice B - TJ ČZ Strakonice 3:1 (16, -22, 16, 13)

Ani ve druhém kole krajského přeboru mužů ve volejbalu KP1 se nepodařilo volejbalistům Strakonic přivézt vítězství z palubovky soupeře.

Tentokrát zajížděli na palubovku mužstva juniorů extraligového Jihostroje ČB.

A dravé mládí se do hostů pustilo s velkou chutí. Od prvního míče byla patrná převaha domácích. Velmi účinné a pestré podání, sehraný útok s prvky moderního volejbalu a dobrá obrana všech domácích hráčů, byla velkou překážkou pro strakonické borce.

Než se rozkoukali prohráli první set 16:25. Ve druhém přišla světlá chvilka hostů. Vedli již 18:12 a 20:14. Vzápětí však domácí srovnali na 20:20. Nakonec se štěstím hosté set vyhráli 25:22 a vyrovnali na 1:1.

Další dva sety bohužel volejbalisté Strakonic měli opět velké problémy na příjmu a v poli a z toho pramenil špatně připravený útok. Naopak domácí v poklidu přidávali bod po bodu a nakonec zaslouženě vyhráli sety vcelku jednoznačně 25:16 a 25:13 a utkání celkově 3:1 na sety.

„Je to sice teprve začátek soutěže, ale 2 porážky nás mrzí. Zejména ta v Krumlově. Musíme stále hodně pracovat na příjmu a hře v poli, což je náš dlouhodobý problém, kterého jsem se bohužel nezbavili. Snažíme se také zapracovat do týmu také naše nové a mladé hráče. Chce to čas. Věřím, že půjdeme postupně nahoru.“


Sestava Strakonice:

Mika, Peller, Kvapil, Svach, Daňha, Kalbáč, libero Pňáček


<discussion>id="1011-2"</discussion>


VSK Český Krumlov A - TJ ČZ Strakonice 3:2 (-21,-11,23,28,15)

Jak se dá ztratit téměř vyhrané utkání, se dokonce několikrát přesvědčili volejbalisté TJ ČZ Strakonice ve svém prvním soutěžním zápase. V úvodním kole nového ročníku krajského přeboru KP 1 mužů ve volejbalu zavítali do Českého Krumlova. A jeli tam s jednoznačným cílem vyhrát, což se jim v předchozích letech zatím vždy s převahou podařilo.

Od začátku utkání až do konce druhého setu přehrávali svého soupeře, který nastoupil se čtveřicí velmi mladých hráčů, téměř ve všech herních činnostech.

Ovšem v setu třetím se mládí otřepalo, začalo hrát s vědomím, že nemají co ztratit a bojovat o každý balon. K tomu jim jistotu dodávali i hráči starší.

Volejbalisté Strakonic naopak jakoby usnuli. I když třeba vedli, tak nakonec v koncovkách třetího a stejně tak i čtvrtého setu udělali zbytečné chyby v poli a na příjmu. Stejně tak míče, které měli skončit smečí na zemi, nezakončili a oba sety prohráli. To byla studená sprcha.

Ještě větší však přišla na začátku setu pátého. I hned na úvod prohrávali 1:5. Naštěstí se podařilo ještě do změny stran skóre téměř dotáhnout - 8:7 pro Krumlov. Po změně přišla šňůra Strakonic a jejich vedení 11:8, dále 12:9 a ještě 13:11. Bohužel pak Krumlov smečí přidal bod 13:12, Vzápětí další podáním a bylo srovnáno na 13:13. První mečbol však měli Strakonice, ovšem šanci nevyužili. Pak byl nahoře Krumlov. Byla vidět jejich větší vůle po vítězství, kdy se vrhali do každého míče. Na závěr, po téměř 2,5 hodinách zápasu, vydřelo a uhrálo svůj druhý mečbol domácí družstvo Krumlova – 17:15 a celkově zápas 3:2 na sety.

Strakoničtí volejbalisté tak nakonec prohráli. Na jejich obličejích byly patrné nevěřícné pohledy. Takový je sport a je nutné příště více zabrat, hrát ještě lépe a hlavně bojovat do posledního balonu naplno.

Sestava Strakonice:

Mika, Peller, Kvapil, Svach, Daňha, Holoubek, libero Pňáček


<discussion>id="1011-1"</discussion>