VK České Budějovice C - TJ ČZ Strakonice 0:3 (-10,-17,-12)

Z Volejbal Strakonice

Dravé mládí, v podobě družstva kadetů VK Č.Budějovice, čekalo na volejbalisty Strakonic v dalším kole krajského přeboru KP-1.

Jedná se o velmi mladý tým (většina hráčů je ročník narození 1996), který je nováčkem letošního ročníku mužské soutěže. Tuto soutěž hrají jako doplněk ke své hlavní soutěži – extralize kadetů, kde si vedou velice úspěšně.

Zde sbírají tedy zkušenosti od starších. Z odehraných utkání je ale vidět, že již i dokážou pořádně potrápit.

I do utkání se Strakonickým týmem vstupovali velice sebevědomě. Možná až moc, což jim bylo na škodu. Od prvních míčů, totiž naráželi zejména na dobrou obranu našich hráčů a následně hodně kazili i další činnosti : příjem, servis a smeče. Strakoničtí se představili jako velmi zkušený tým, který navíc dokázal udržet koncentraci celé utkání a soupeře ani na chvíli nepodcenit. Převyšovali soupeře ve všem.

Výsledkem byla zcela jednoznačná a rychlá výhra týmu Strakonic, kde zápas trval necelou hodinu. Trenér domácích se sice zlobil na své svěřence, ale mladí předvedli, že jsou další skupinou nadějí celého jihočeského volejbalu. Příští utkání nebo příští sezónu bude jejich výkon jistě směřovat směrem nahoru.

Základní sestava Strakonic:

Mika, Peller, Kvapil, Daňha, Drha, Svach - libero Pňáček.

<discussion>id="1112-5"</discussion>

TJ ČZ Strakonice – VŠSK Slavia PF České Budějovice „A“ 1:3 (-23,21,-16,-21)

S pozitivní bilancí dvou vítěztví a jedné porážky v dosavadním průběhu krajského přeboru KP-1 nastupovali volejbalisté TJ ČZ Strakonice do dalšího zápasu. Teprve podruhé se v letošní sezóně představili domácím fanouškům. Do Strakonic zajíždělo družstvo VŠSK Slavia PF České Budějovice „A“. Výsledky z dřívějších vzájemných utkání napovídaly, že by se mohlo jednat opět o velmi vyrovnaný zápas. To se také potvrdilo. Kdo přišel, jistě nelitoval.

Strakoničtí byli nuceni udělat v základní sestavě z posledních utkání jednu změnu. Na univerzálu nastoupil František Drha, který s mužstvem dosud skoro nehrál. Nicméně zkušenosti z této soutěže má, když hrával za Volyni a do Strakonic přišel před sezónou.

Hosté přijeli k zápasu také v početně slabé sestavě (pouze se šesti hráči), ale hned od úvodního míče dokazovali, že do Strakonic nepřijeli v odevzdané náladě.

V úvodu se trochu rozkoukávali v hale a poměrně dost míčů kazili zejména na podání a na smeči. Toho Strakoničtí dokázali využít k náskoku 9:5, který si postupně udržovali. Tedy až do stavu 22:18. Pak se hosté již rozehráli a přidali hlavně na obraně. Spolu se zlepšeným podáním, který domácí tým hůř přijímal, snížili na 22:21. Až po svém prvním time-outu se pak domácím podařilo přidat bod na 23:21. Ovšem hosté ihned otočili a opět obranou domácí dál trápili. A to tak moc, že nakonec celý set vyhráli 25:23.

To byl pro Strakonice šok! Naštěstí jen chvilkový. Do druhého setu domácí vlétli jako střela a celkem hladce si vytvořili náskok 8:2, který si udržovali až do stavu 20:14. Následně hosté snížili na 20:17, ale více se jim snížit nepovedlo a tak tentokrát vyhráli domácí 25:21 a srovnali na 1:1.

Úvod setu třetího a následně i celý jeho průběh se více vydařil hostům. Zde domácí tahali za kratší konec. Když prohrávali postupně 7:10, 11:16 a nakonec prohráli jednoznačně 16:25. Tento set byla pro Strakonice velká sprcha. Hosté byli jasně lepší ve všech činnostech. Vynikali zejména nahrávač Macháček, smečař Blažek a blokař Vykouk, který zlobil domácí asi nejvíc, a to navíc i útokem ze zadní zóny hřiště a na servisu. Hráči ČZ se zde neměli o co opřít.

Set čtvrtý přinesl asi největší bitvu z celého zápasu. Domácí se snažili ze všech sil, aby si vynutili set pátý. A snaha byla na hřišti vidět. Boj o každý míč na obou stranách a vyrovnaný stav. Bohužel za stavu 16:17 přišly tři neuhrané míče domácího týmu, které hosté potrestali a poodskočili na 16:20. To se nakonec ukázalo jako rozhodující a hosté nakonec dovedli set a zároveň i celý zápas do vítězného konce.

„Zápas se divákům jistě musel líbit. Přišlo jich opět opravdu hodně. Děkujeme jim moc. Soupeř byl tentokrát lepší. My udělali více chyb. Nutno říct, že k řadě z nich nás soupeř přinutil svoji výbornou hrou. Mrzí nás hlavně prohraný první set.“

Sestava Strakonice:

Mika, Peller, Kvapil, Svach, Daňha, Drha, libero Pňáček - střídal Klimeš

<discussion>id="1112-4"</discussion>

Sokol Tábor - TJ ČZ Strakonice 0:3 (-29,-18,-20)

V hale Základní školy Malšice sehráli v pátek 4.11.2011 volejbalisté Strakonic svůj další zápas krajského přeboru. Právě zde hraje domácí utkání Sokol Tábor.

Strakoničtí přijeli ve své optimální sestavě a hned od úvodu tlačili na soupeře všemi svými zbraněmi – blokem a útokem. Na začátku vytvořený náskok se ale bohužel postupně vytrácel. Domácí přidali a zlepšeným servisem srovnali těsně před koncovkou. Našim hráčům se snažili v tu chvíli vnutit svoji hru a částečně se jim to podařilo. Přetahovaná o vítězství v setu trvala poměrně dlouho. Nakonec měli větší štěstí hráči Strakonic a vyhráli 31:29.

Vítězství v prvním setu tým velmi povzbudilo. Zlepšení přišlo i na příjmu a v poli, kde se blýskli výbornými zákroky zejména smečař Daňha a libero Pňáček. Útok pak byl jednodušší. A skóre narůstalo. Druhý set vyhrály Strakonice 25:18 a šlo se na set třetí.

Zde již hráči ČZ nepřipustili žádný obrat ve vývoji utkání. Nepolevili v koncentraci a výsledek se dostavil. Celkem v poklidu vyhráli tento set 25:20 a celkem utkání 3:0.

„Jeli jsme sem s určitými obavami, protože nevyzpytatelnost týmu Tábora známe. Musím říct, že nás po příjezdu mile překvapila skutečnost, že v hale chyběli 2 hráči (opory domácích) - smečař Jiří Suchý a nahrávač Zdeněk Pekař, kteří byli vždy hlavní silou Tábora. Samozřejmě náš vítězství moc těší. A mě osobně i předvedená hra. V úterý 8.11. hrajeme doma a tak věříme, že na této vítězné vlně budeme pokračovat. Doufám, že nám diváci pomohou svým příchodem a povzbuzováním. Chtěl bych je tímto pozvat.“ řekl po utkání kapitán strakonického týmu Václav Svach.

Mika, Peller, Kvapil, Svach, Daňha, Stejskal, libero Pňáček

<discussion>id="1112-3"</discussion>

TJ ČZ Strakonice – VSK Český Krumlov 3:0 (18, 19, 14)

Ve druhém kole zavítal do Strakonic tým z Českého Krumlova. Jednalo se první domácí zápas a Strakoničtí moc toužili vyhrát

Hosté přijeli bez svého nahravače a hodně domácím zápas usnadnili. Celé utkání se domácí borci trápili na přijmu. Míče od nic létaly všude, jen ne tam, kam chtěli.

Naštěstí družstvo Krumlova nedokázalo využít tuto slabou činnost domácího týmu a tak tým Strakonic v poklidu vyhrál celé utkání.

Na zápas přišel rekordní počet diváků (45), kteří viděli volejbal plný zkažených příjmů z obou stran. Naštěstí nejen od týmu domácích. Strakonice nakonec porazily Krumlov 3:0 a připsaly si důležité vítězství.

Mika, Peller, Kvapil, Svach, Daňha, Stejskal, libero Pňáček - střídal Kalbáč

<discussion>id="1112-2"</discussion>

TJ Loko ČB - TJ ČZ Strakonice 3:0 (20, 22, 22)

V prvním zápase zajížděli Strakoničtí muži do haly Lokomotivy České Budějovice, kde se jim tradičně již několik sezón vůbec nedaří. A bohužel i tento zápas „tradici“ neporušil.

Od prvních míčů tlačila Lokomotiva tým Strakonic svým výborným servisem, téměř bezchybným příjmem a výborným polem a následně lehkým skládáním bodových míčů. Ve hře v poli je tento tým opravdu výjimečný. Přesně toto naopak chybělo našim hráčům.

Ambice na vítězství sice byly, ale hned od úvodu bylo vidět, že tým spolu dohromady přes léto moc netrénoval. A tak vázl zejména přesný příjem, následně souhra na smeči a celková obrana týmu. Čím si náš tým vždy pomáhal, tedy útoky středem sítě, se tady téměř úplně vytratilo.

Na výkonu se také podepsaly problémy s cestou na zápas, kdy tým přijel na poslední chvíli. Nicméně je pravdou, že Strakoničtí již několik sezón zahajují porážkami. O to víc práce je pak čeká celou sezónu. A zatím to nakonec vždy dobře dopadlo.