VSK Český Krumlov - TJ ČZ Strakonice 0:3 (-18,-16,-23)

Z Volejbal Strakonice

Za stálého a vydatného sněžení vyrazili volejbalisté Strakonic k zápasu dalšího kola krajského přeboru KP1 do nejvzdálenějšího místa této sezóny. Zhruba o hodinu déle než obvykle tak trvala jejich cesta do Českého Krumlova. Naštěstí dojeli všichni v pořádku, a tak k zápasu mohli nastoupit v kompletním složení.

Bez řádného rozhýbání začal tým TJ ČZ zápas trochu volněji. Ovšem během několika prvních míčů se rozehrál a začal soupeře tlačit. Krumlovští postupně ztráceli na jistotě a začali kazit i poměrně lehké míče. Vše však bylo i vlivem zlepšeného výkonu hráčů Strakonic, kteří ovládli první set a vyhráli ho 25:18

Na začátku druhého setu Krumlovští přidali a naopak hosté zvolnili. To se nevyplatilo. Důsledkem bylo vedení 12:8 pro Krumlov, který uhrál šňůru 4 bodů, když tým Strakonic nedokázal přijmout. Nahrávač Mika se hodně zlobil, protože musel honit míče všude možně. Pak se podařilo konečně uhrát bod a na podání šel Svach. Jeho podání, následně výborné zákroky v obraně a výborný útok znamenaly nejprve srovnání skóre na 12:12. To však nebyl konec série. Ta skončila až za stavu 20:12 pro Strakonice. Pak teprve domácí, kteří během toho využili o oba oddechové časy, uhráli další bod. Náskok už však byl značný a tak si strakoničtí došli v poklidu pro vítězství 25:16 a vedení 2:0 na sety. Famózní série.

Třetí set chtěli hráči Strakonic vyhrát také a neprodlužovat zápas. Také k němu tak od začátku přistoupili, když si vytvářeli postupně náskok 12:8, 19:14. Do koncovky vstupovali v poklidu. Bohužel až moc. Domácí hráči totiž ještě zkomplikovali situaci, když snížili ze svého pohledu až na 22:23. Pak přišly 2 mečboly Strakonic. První ještě tým Krumlova dobrým útokem odvrátil. Následně si ale připravili útok Strakonice a smečař Daňha složil poslední míč na zem a byl konec setu (25:23) i zápasu.

Tým TJ ČZ Strakonice vyhrál stejně jako s tímto soupeřem doma 3:0.

„Čekal jsem těžký zápas. Nejdřív špatná cesta, následně dojezd na čas a bez rozhýbání. Naštěstí se nám velmi brzy podařilo převzít převahu na hřišti a celý zápas domácí nepustit nad nás. Bohužel jsme si zbytečně 2x zkomplikovali hladký průběh. Jsem rád, že si mohl poměrně dost zahrát i Honza Pňáček, jako střídající. Sestavu jsme měli kompletní, což bylo také znát.“

Základní sestava Strakonic: Mika, Peller, Kvapil, Svach, Daňha, Málek, libero Kalbáč - střídal Pňáček