| 1. || TJ Netolice 1892 A || 18 || 18 || 0 || 54:13 || 36
| 2. || VŠSK Slavia PF České Budějovice A || 18 || 12 || 6 || 43:29 || 30
|-
| 3. || VK České Budějovice B || 18 || 12 || 6 || 42:29 ||30
|-
| '''4.'''  || '''TJ ČZ Strakonice A''' || '''18''' || '''11''' || '''7''' || '''42:28''' || '''29'''
== TJ Spartak Kaplice - TJ ČZ Strakonice A  0:3 (-10,-14, -16) ==
Svůj poslední zápas v tohoto ročníku krajského přeboru  KP-I sehráli volejbalisté TJ ČZ Strakonice na palubovce nováčka z Kaplice. Zároveň se jednalo o zápas, který uzavíral celý letošní ročník
Již před zápasem však bylo jasno o konečném umístění obou soupeřů. Domácí Kaplice již bojovala pouze o čest.Hráči věděli, že poslední místo v tabulce již nemohou vylepšit.
Strakoničtí sem zase jeli s jistotou čtvrtého místa v soutěži. Chtěli se však v letošním roce rozloučit vítězstvím a potvrdit svoji převahu. Rozhodně nechtěli soupeře podcenit, což jistě svádělo.
Do utkání nastoupili zcela rázně a již po chvíli si udělali náskok 11:1, který ke konci setu ještě zvýraznili. Nakonec set skončil jednoznačně 25:10.
I druhý set byl podobný. Rychlý náskok na úvod a posléze jen jeho udržování. Domácí měli pouze světlé chvilky, které však vždy brzy střídala šňůra neúspěšných míčů. Strakonice i zde vyhráli, tentokrát 25:14.
Set třetí, byl asi nejvyrovnanější. I když je to trochu silné slovo. Strakoničtí k sobě pustili soupeře na stav 13:11, ale pak přišla opět dlouhá šňůra bodů. První mečbol přišel za stavu 24:15. Strakonický kapitán Svach však poslední podání (které se skáče) poslal do autu. Ovšem hráč Kaplice poslal své podání do sítě a byl konec. Třetí set skončil 25:16 a celkové vyhráli Strakonice  poměrem 3:0.
Celý zápas předváděli velice slušný volejbal. Nejvíce ničili soupeře obranou na síti a následně pak útokem středem sítě.
"Domácí tým Kaplice podal sympatický výkon. Bojovali, ale na náš tým nestačili. My jsme byli lepší asi ve všech činnostech a v klidu si došli pro vítězství."
Konečné čtvrté místo je sice naším nejhorším umístěním za poslední roky, ale zůstali jsme pouze bod za týmy na 2. a 3. místě. Cíl jsme sice nesplnili, ale smutní být nemusíme. Je to sport a míč je kulatý. Děkujeme ještě jednou všem našim fanouškům a divákům na domácích zápasem za velkou podporu a věřím, že se i příští sezónu dokážeme držet v horních patrech tabulky.
<u>Sestava Strakonice:</u>
Mika, Peller, Kvapil, Svach, Daňha, Stejskal, libero Kalbáč
<discussion>id="1011-18"</discussion>
== TJ  Sokol Písek A – TJ ČZ Strakonice A  0:3 (-23, -17, -16) ==
Letos druhé „Otavské derby“, v rámci krajského přeboru KP-I ve volejbale mužů, bylo na programu ve čtvrtek 31.3.2011 v Písku. Mužstvo Strakonic sem přijelo s cílem opět letos porazit svého soupeře a udržet si tím i naději na umístění do třetího místa v konečné tabulce.
Hned od začátku zápasu se Strakoničtí dostali do pětibodového vedení a to si udržovali do poloviny prvního setu. Pak se hra postupně vyrovnávala, ale stále měli mírně navrch hosté. Za stavu 24:22 měli také první setbol. Ten ještě domácí odvrátili, ale následný již proměnil strakonický kapitán Svach smečí ze zadní zóny.
Druhý set začal opět důrazným nástupem hostů, kteří si zejména obranou v poli a dobrým příjmem vytvořili postupně náskok 13:7. Pak sice nechali domácí trochu snížit na 15:12, ale další část opět nepustili soupeře téměř přes síť a vyhráli set 25:17.
To byla pro Písecké velká sprcha, která se promítla i do setu třetího. Ten probíhal téměř přes kopírák jako set druhý. Rychlé a velké vedení hostů až do stavu 16:11. Zde opět domácí snížili na 16:14, ale dál přišla další a rozhodující šňůra volejbalistů Strakonic. Domácí byli téměř bezmocní, protože většina jejich útoků končila rázným blokem zpět na jejich polovině hřiště. Body tak přibývaly hlavně na kontě hostů, kteří si dokráčeli k jasnému a zaslouženému vítězství 25:16 a celkově vyhráli 3:0 na sety.
„Naše radost po zápase byla veliká, neboť vzájemné zápasy mají vždy zvláštní náboj. Tentokrát to bylo pro nás snazší než se čekalo. Je pravda, že dnes celý tým podal velmi dobrý výkon. Měli jsme dobře přihráno a hra v poli byla velmi obětavá. Nejvíce jsme ale soupeře deptali skvělým blokem. Zde musím vyzdvihnout hlavně Kvapila s Pellerem. Sice nevím, jestli nám toto vítězství pomůže dostat se na vyšší příčku v tabulce, šanci jsme ale tímto zvýšili.
Mika, Peller, Kvapil, Svach, Daňha, Stejskal, libero Klimeš - střídal Pňáček
<discussion>id="1011-17"</discussion>
== TJ ČZ Strakonice A -  TJ Lokomotiva České Budějovice A  3:1  (21, 21, -22, 23) ==
K rozloučení se s domácími fanoušky posloužil volejbalistům TJ ČZ Strakonice jejich poslední domácí zápas. V úterý 22.3.2011 přivítali na své palubovce tým TJ Lokomotiva Č. Budějovice „A“. Samozřejmě to mělo být rozloučení korunované vítězstvím.
Jednu změnu v základní sestavě udělal tým Strakonic hned od začátku utkání, kdy na nahrávce nastoupil, letos poprvé, Klimeš. Po chvilce sehrávání se s ostatními hráči začal podávat velmi dobrý výkon. Hodně využíval smečaře Svacha a  Daňhu, ovšem nejlepší souhra byla patrná s blokařem Pellerem. Jeho „hřebíky“ málem trhaly palubovku. Univerzál Stejskal moc využívaný nebyl, stejně jako druhý blokař Kvapil. Jejich hlavní náplní v tu chvíli byla především obrana. V té si výborně vedl i libero Kalbáč, který zároveň byl hodně vytížený na příjmu. Celému týmu se v této činnosti dařilo a tak body na ukazateli skóre narůstaly. První dva sety měli Strakoničtí hráči převahu a po zásluze tak oba vyhráli shodně 25:21.
V setu třetím hosté trochu hru vyrovnali a začali být nebezpeční hlavně útoky středem sítě. Také přidali na podání, s čímž začal mít domácí tým trošku problém. Nahrávač Klimeš tak musel míče honit po hřišti a nemohl připravovat dobré pozice pro smečaře. Domácí již prohrávali 11:17 a podařilo se jim pouze snížit hrozivé skóre. Tento set nakonec hosté vyhráli 25:22 a snížili stav utkání ze svého pohledu na 1:2.
Do setu čtvrtého udělal domácí trenér jednu změnu. Na nahrávku poslal zkušeného Miku, který vystřídal Klimeše. Ten podal opravdu velmi dobrý výkon a předvedl, že v případě nahrávačská jednička týmu vypadne, je ho schopen důstojně zastoupit. Tato změna byla vidět i na hřišti. Je pravdou, že  se zlepšily hlavně příjem a podání celého týmu. Celý set se skóre vyvíjelo velice příznivě pro domácí (7:3, 10:5, 15:10). Domácí fanoušci opět velice povzbuzovali a tlačili svůj tým k vítězství. Za stavu 22:18 to také již vypadalo, že se konec rychle blíží. Bohužel však opět pár vlastní chyb bylo příčinou, že další svůj bod udělali až za stavu 22:21. to jim ještě pomohli hosté zkaženým podáním. První mečbol přišel za stavu 24:22.Ten ještě hosté odvrátili. Při tom druhém dostal důvěru nahrávače univerzál Stejskal, který velice chytrou „zalívkou“ udělal poslední bod a v hale propukl gejzír radosti.
„Jsme rádi, že jsme dnes vyhráli a mohli se s fanoušky rozloučit tímto způsobem. Za celý tým jim děkuji za to, že nás celou sezónu v domácích zápasech táhli. A i když se nedařilo, tak za námi stáli. Již teď se těšíme na sezónu další. Je totiž báječný pocit hrát s takovou podporou, jakou nám právě oni dávají. Chceme pro ně hrát a vyhrávat. Věřím, že i oni budou chodit v příští sezóně  v minimálně stejném počtu.“ řekl kapitán Svach.
Klimeš, Svach, Daňha, Peller, Kvapil, Stejskal, libero Kalbáč - střídali Pňáček, Mika, Málek
<discussion>id="1011-16"</discussion>
== TJ Netolice – TJ ČZ Strakonice  3:2 (-20,14,-22,20,12) ==
Velice těžký zápas očekávali volejbalisté Strakonice v dalším kole krajského přeboru. V pátek 18.3.2011 totiž  jejich cesta vedla do Netolic. V místní hale hraje lídr soutěže, před tímto zápasem  (to je 5 kol do konce) již jistý vítěz přeboru. Domácí tým zatím neprohrál jediný zápas a tak i zde byl vysokým favoritem.
Strakoničtí hned na cestě k zápasu měli potíže, když jedno vozidlo mělo zpoždění kvůli silniční nehodě. Naštěstí se chvíli pře začátkem utkání dostavili. Tak ale bez většího rozhýbání museli nastoupit.
Kupodivu se jim vstup do zápasu ale vydařil daleko lépe než domácím. Hned na úvod vedení o pět míčů (6:1) bylo velmi překvapivé. V tomto setu však nakonec byl tento rozdíl rozhodující, protože právě o tolik míčů Strakoničtí vyhráli set a ujali se vedení v zápase 1:0. Domácí se nemohli srovnat na příjmu a tak i jejich útok nebyl tak účinný.
V setu druhém však domácí příjem i hru v poli zlepšili. To se projevilo v jejich útoku a výrazným způsobem srovnali skóre zápasu na 1:1.
V dalším dějství i hosté přidali, a zápas připomínal bitvu. Nutno konstatovat, že tradiční mezi těmito soupeři. Boj o každý míč a velká vyrovnanost ve všech činnostech. Jediným rozdílem bylo, že zatímco se Domácí tým prosazoval zejména přes kůly, hosté své body získávali útokem středem sítě. V koncovce setu třetího měli volejbalisté Strakonic více štěstí a opět se dostali do vedení. Set vyhráli 25:22 a vedli tak 2:1.
A bitva pokračovala i v setu čtvrtém.  Bohužel jen do stavu 20:18 ve prospěch Strakonic. Když už to vypadalo, že by si hosté mohli odvézt vítězství, přišel „zkrat“. Neskutečná série sedmi plachtících podání domácích v řadě, kterou hosté nebyli schopni zastavit ani střídáním hráčů, rozhodla o srovnání setů na 2:2 a zápas musel rozhodnout se pátý.
Úvod vyšel výborně Netolickým, kteří vedli již 7:3. Hosté dokázali naštěstí snížit a strany se točili za stavu 8:6 pro domácí. Hosté chtěli vyhrát a bojovali. Dokázali i srovnat. Ovšem za stavu 12:12 opět třikrát po sobě nezpracovali dobře podání domácích a tak prohráli 12:15 a celý zápas 2:3.
„ Předvedli jsem velice dobrý výkon. Nutno uznat, že  tým Netolic byl dnes o kousíček lepší. Hlavně to předvedl v důležitých chvílích koncovek posledních dvou setů. My je dokázali hodně potrápit. Nepamatuji si v této soutěži, že by nějaký tým měl 5 kol před koncem již jisté vítězství, navíc bez porážky. Přejeme Týmu Netolic, aby letos zvládli kvalifikaci a mohli si příští sezonu zahrát jejich vytouženou 2. ligu. Myslím, že dělají pro postup vše.
Mika, Peller, Kvapil, Svach, Daňha, Stejskal, libero Klimeš - střídal Málek
<discussion>id="1011-15"</discussion>
== TJ ČZ Strakonice A - SK Špaček České Budějovice A  3:1 (22,-18,14,18) ==

Řádek 9: Řádek 133:
I na začátku setu třetího se situace pro volejbalisty Strakonic nezačala vyvíjet příznivě. Ovšem včas zabrali a od poloviny setu až do konce celého utkání jasně přehrávali svého soupeře a jejich skóre narůstalo.Celkově domácí volejbalisté vyhráli 3:1 a zopakovali výsledek v podzimní části, kdy stejným výsledkem vyhráli na palubovce soupeře.

Vynikající Nahrávač Mika dával vyniknout zejména hráčům na středu – Pellerovi a Kvapilovi, kteří většinou nezaváhali a svoje míče uhrávali. Další výborný výkon podal i univerzál Stejskal.
Vynikající nahrávač Mika dával vyniknout zejména hráčům na středu – Pellerovi a Kvapilovi, kteří většinou nezaváhali a svoje míče uhrávali. Další výborný výkon podal i univerzál Stejskal.

„Nebyl to sice nijak líbivý zápas, ale důležité je vítězství. Věděli jsme, že pokud budeme mít přihráno, tak soupeř nemá šanci na úspěch. To se i potvrdilo. Jsem rádi, že jsem nově nalakovanou palubovku pokřtili vítězstvím.“
Řádek 19: Řádek 143: