Výsledky v sezoně 2010/2011

Z Volejbal Strakonice
Verze z 17. 10. 2010, 19:14, kterou vytvořil WikiSysop (diskuse | příspěvky) (Založena nová stránka: == VSK Český Krumlov A - TJ ČZ Strakonice 3:2 (-21,-11,23,28,15) == Jak se dá ztratit téměř vyhrané utkání, se dokonce několikrát přesvědčili volejbalisté…)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)

VSK Český Krumlov A - TJ ČZ Strakonice 3:2 (-21,-11,23,28,15)

Jak se dá ztratit téměř vyhrané utkání, se dokonce několikrát přesvědčili volejbalisté TJ ČZ Strakonice ve svém prvním soutěžním zápase. V úvodním kole nového ročníku krajského přeboru KP 1 mužů ve volejbalu zavítali do Českého Krumlova. A jeli tam s jednoznačným cílem vyhrát, což se jim v předchozích letech zatím vždy s převahou podařilo.

Od začátku utkání až do konce druhého setu přehrávali svého soupeře, který nastoupil se čtveřicí velmi mladých hráčů, téměř ve všech herních činnostech.

Ovšem v setu třetím se mládí otřepalo, začalo hrát s vědomím, že nemají co ztratit a bojovat o každý balon. K tomu jim jistotu dodávali i hráči starší.

Volejbalisté Strakonic naopak jakoby usnuli. I když třeba vedli, tak nakonec v koncovkách třetího a stejně tak i čtvrtého setu udělali zbytečné chyby v poli a na příjmu. Stejně tak míče, které měli skončit smečí na zemi, nezakončili a oba sety prohráli. To byla studená sprcha.

Ještě větší však přišla na začátku setu pátého. I hned na úvod prohrávali 1:5. Naštěstí se podařilo ještě do změny stran skóre téměř dotáhnout - 8:7 pro Krumlov. Po změně přišla šňůra Strakonic a jejich vedení 11:8, dále 12:9 a ještě 13:11. Bohužel pak Krumlov smečí přidal bod 13:12, Vzápětí další podáním a bylo srovnáno na 13:13. První mečbol však měli Strakonice, ovšem šanci nevyužili. Pak byl nahoře Krumlov. Byla vidět jejich větší vůle po vítězství, kdy se vrhali do každého míče. Na závěr, po téměř 2,5 hodinách zápasu, vydřelo a uhrálo svůj druhý mečbol domácí družstvo Krumlova – 17:15 a celkově zápas 3:2 na sety.

Strakoničtí volejbalisté tak nakonec prohráli. Na jejich obličejích byly patrné nevěřícné pohledy. Takový je sport a je nutné příště více zabrat, hrát ještě lépe a hlavně bojovat do posledního balonu naplno.