Výsledky v sezoně 2017/2018

Z Volejbal Strakonice

Sokol Písek B - TJ ČZ Strakonice 3:1 (20, -24, 14, 24)

První derby od Otavy v této sezóně bylo tradičně bojovné a vyrovnané. Strakoničtí přijeli do Písku sice oslabeni, ale odhodlání bylo patrné. Ovšem kompaktně hrající domácí nezůstali pozadu. Pouze s výjimkou třetího setu se jednalo o velmi vyrovnané koncovky. Hosté však udělali více zbytečných chyb a to rozhodlo. Velká škoda.

V posledním utkání podzimní části přivítají hráči TJ ČZ doma tým Loko ČB.

Základní sestava Strakonic: Peller, Málek, Pňáček, Kalbáč Š., Soukup, Kovář

TJ ČZ Strakonice - TJ Spartak Kaplice 3:0 (15, 15, 12)

Z důvodu špatného počasí se další zápas volejbalového krajského přeboru ve Strakonicích odehrál v hale. Fanoušci se tak museli přesunout z Virtu.

Po minulé výhře s vedoucími Ledenicemi chtěl tým TJ ČZ potvrdit zlepšené výkony a porazil i Kaplici.

Strakoničtí ale museli opět poskládat sestavu jinak než obvykle. Na blok musel Svach a na smeč Pňáček a Soukup. Hosté také nepřijeli kompletní.

Zápas sice začal pro domácí dobře, ale museli si postupně zvyknout na velmi vysoký blok hostů a jednoho velmi dobře hrajícího smečaře, který hrál většinu míčů.

Ovšem koncentrovaná hra domácích slavila úspěch. Velmi dobrý příjem a kombinace na středu (zejména s Pellerem), umožňovala domácímu nahrávači posílat míče na své smečaře, kteří měli snadnější práci. Hlavně Pňáček toho velmi dobře využíval.

Vzhledem k poměrně hladkému průběhu zápasu si domácí mohli dovolit zapojit i lavičku, a tak si smečaři zahráli každý dva sety.

Hosté postupně začali mít problémy s obranou i útokem. Ale bojovali i přes nepříznivý stav.

Výsledek je možná jednoznačnější, než byla hra ve skutečnosti, ale přesto si Strakonice vítězství právem zaslouží. To je v dosavadní tabulce posunulo na vedoucí pozici.

Základní sestava Strakonic: Mika, Peller, Svach, Kalbáč A., Pňáček, Soukup - Kovář

TJ ČZ Strakonice - TJ Slavoj Ledenice 3:0 (18, 13, 21)

Další utkání volejbalistů Strakonic bylo plné očekávání. Do Dražejova na Virt totiž zamířil vedoucí tým dosavadní tabulky – TJ Slavoj Ledenice. Oba týmy v loňském roce bojovaly o čelo tabulky, ovšem postavení týmů po dvou prvních kolech letos bylo odlišné. Domácím se vůbec nepovedlo utkání na Meteoru a tak si chtěli spravit chuť.

Do zápasu šli téměř v nejsilnější sestavě, ale hosté od úvodu předváděli, co je zdobí – výborná hra v poli a obrana. S tím však měli domácí problémy pouze v úvodu, postupně jasně dominovali a první set se stal jejich kořistí 25:18.

V setu druhém to už bylo zcela jednoznačné. Nejvíce trpěly nervy hostů, kteří to těžce kousali. Pomohl jim i jeden míč po smeči domácích, který se otřel o lajnu. Ten vyvolal reakci, do které se zapojili slovně i diváci, kteří svými poznámkami ještě víc vytáčeli některé hráče hostů. Nutno podotknout, že slušně. Koncentrace hostů na hru však dál byla na bodě mrazu a tak domácí v poklidu vyhráli 25:13.

Do třetího dějství udělali trenéři obou týmů změny v sestavě a hra se vyrovnala. A to až tak, že do koncovky šli lépe hosté. Při jejich vedení už 21:17 se vrátil na smeč Svach místo Pícky. V tu chvíli šel hlavně na podání domácí Soukup, který nejprve téměř sám srovnal a následně, pomocí obrany u sítě, dopodával až do konce utkání. Úžasná série tohoto mladíka. Strakoničtí tak otočili a vyhráli i rozhodující set 25:21.

Byl to jejich zatím nejlepší zápas, který přinesl mnoho emocí, včetně závěrečné velké radosti. Diváci si jistě přišli na své.

Základní sestava Strakonic: Mika, Peller, Málek, Kalbáč A., Svach, Pícka, libero Pňáček - Soukup

TJ Meteor České Budějovice - TJ ČZ Strakonice 3:0 (20, 12, 11)

krajského přeboru. Tedy k soupeři, se kterým mají za poslední zápasy zápornou statistiku. Na tu se ale nehraje Strakoničtí přijeli bez dvou klíčových hráčů (Pellera a Miky), ale rozhodně se chtěli poprat o výhru proti těžkému soupeři.

Utkání začalo poměrně dobře a oba týmy se přetahovali o body. Tedy až do koncovky, kdy se domácím povedlo několik podání tak, že zvládli koncovku úspěšně.

V dalším průběhu se hráči ČZ snažili, ale postupně více a více odcházeli na příjmu a dělali chyby i v dalších činnostech, od podání počínaje. Domácím skóre narůstalo a hosté padali stále níž. Druhý set skončil 25:12.

Do setu třetího hosté udělali řadu změn v postavení. Na blok šli Svach a Málek, na smeč Pícka a Sazima. Změna však nepřinesla úspěch, neboť domácí drželi utkání pevně ve svých rukou a jednoznačně šli za vítězstvím. Set skončil 25:11 a hosté odjížděli se sklopenými hlavami.

"Nechceme se vymlouvat na počasí, ale bylo před bouřkou a my se s větrem nedokázali poprat, na rozdíl od domácích. Byli lepší ve všech směrech a zaslouženě vyhráli. Věřím, že v dalším utkání doma uspějeme, i když nás čeká aktuálně vedoucí tým skupiny.“

V dalším utkání totiž ve čtvrtek 7.9.2017 od 17:00 hod, přivítají Strakonice doma Ledenice.

Základní sestava Strakonic: Pňáček, Svach, Málek Pícka, Sazima, Soukup – Kalbáč A.

TJ ČZ Strakonice - SKP ČB B 3:1 (-19, 10, 12, 11)

Očekávaný začátek krajského přeboru ve volejbalu přišel a tým Strakonic do něho vstoupil na domácím hřišti.

I když soupeř přijel v početnějším stavu, herně moc kvalitní zápas to nebyl. Na Virtu se spíš jednalo o větrnou loterii, se kterou se lépe vypořádali domácí. Průběh utkání tomu i nasvědčuje.

V úvodním dějství se oba týmy praly s větrem tak, že to byly velké šnůry na podání. Hra byla plná nepřesností a chyb, pramenících z poryvů větru. Míč si létal, jak se mu chtělo a kam se mu chtělo. Při vedení domácích 19:14 hosté přišli na podání a set dopodávali do konce.

V dalším průběhu se již hráči TJ ČZ soustředili právě nejvíc na svůj servis a nedělat chyby. To se vyplatilo. Utkání pak nabralo rychlý spád a bylo rychle ukončeno.

Opravdu to nebyl pohledný volejbal, ale body se počítají a premiéra se povedla.

K dalšímu utkání zajíždí Strakonice v úterý 31.5. na hřiště týmu Meteor ČB B.

Základní sestava Strakonic: Mika, Peller, Sazima, Svach, Pícka, Kalbáč A., libero Kalbáč Š. - Soukup