Výsledky v sezoně 2010/2011: Porovnání verzí

bez shrnutí editace
mBez shrnutí editace
Řádek 1: Řádek 1:
== TJ ČZ Strakonice – VŠSK Slavia PF České Budějovice A  3:1 (-22,24,23,29) ==
Po úvodních dvou porážkách na hřištích soupeřů se představili volejbalisté Strakonic poprvé v této sezóně doma. Ve třetím kole krajského přeboru KP 1 přivítali tým VŠSK Slavia PF České Budějovice A.
S přáním udělat maximum pro úspěch a odčinit úvodní porážky, šli do zápasu domácí borci. Hned od úvodních míčů bylo však jasné, že to bude velká bitva. A skutečně byla. Domácí udělali změny na postu libera, kdy Pňáčka nahradil Klimeš a dále na postu univerzála nastoupil Málek.
V prvním setu se sestava sehrávala a tak Strakoničtí tahali za kratší konec, i když snaha se jim upřít nedala. Za stavu 21:21 vystřídal v poli Pňáček univerzála Málka. Změna však nebyla moc platná. Hosté tvrdým útokem a následnou výbornou obranou domácí hráče zatlačili. Strakonice nakonec prohráli  set 22:25.
Od setu druhého už se hra domácích zlepšila, hlavně na příjmu. Vybralo se v poli také několik těžkých míčů a přidala se bojovnost. Když už se hosté dostali na dvoubodový náskok, vystřídal na chvíli Holoubek Pellera a podařilo se dotáhnout. Nakonec se výsledek dostavil, koncovka patřila našim hráčům – vítězství 26:24 a srovnání na 1:1 na sety.
V dalším dějství měli volejbalisté Strakonic již převážně na vrch. Hosté však rozhodně nechtěli dát domácím utkání zadarmo a tak to stále byl boj o každý bod. Hráči Strakonic dokonce již vedli 12:7 a pak 16:12. Ale opět se set dostal do koncovky. Za stavu 24:23 vystřídal Málka do pole tentokrát Kalbáč. Poslední míč uhráli blokem Svach s Kvapilem. Domácí tak vyhráli set 25:23 a ujali se vedení v zápase 2:1.
O přestávce si strakoničtí řekli, že se musí soustředit na úvod setu a udělat si náskok tak, aby se soupeř dostal pod tlak. Ovšem po zahájení hry se stal pravý opak a domácí třemi chybami na příjmu věnovali náskok právě soupeři. Naštěstí pak otočili nahrávač Mika tvrdým podáním vyrovnal. Celý set, pak domácí opět vedli. Jak se však stalo v tomto zápase tradicí, o výsledku rozhodovala opět koncovka setu.
A že to bylo velké drama viděli na vlastní oči diváci, kterých se sešlo 35. Opět  fandili a podporovali domácí hráče, jak jim síly stačili. Byli hodně slyšet.
Kdo to neviděl, neuvěří – První setbol a zároveň mečbol mají hráči domácího týmu, když vedou 24:23. Hosté však srovnávají. Strakonice si berou oddechový čas. Následně se hosté ujímají vedení 25:24. Strakonice střídají, Málka střídá Kalbáč a opět srovnávají stav. Takto to jde dál až do dalšího mečbolu domácích. Ten přichází za stavu 30:29. Domácí podávají, hosté útočí. Hráči Strakonic však útok vyberou v poli, nahrávka Miky jde na kapitána Svacha a ten posílá svoji smeč tvrdě do pole soupeře, který tento míč nedokáže zpracovat. Volejbalisté Strakonic vyhrávají tento set 31:29, celý zápas 3:1 na sety a konečně se v soutěži dočkali vytouženého vítězství. Poděkovali tak nejlepším způsobem i skvělým divákům.