Výsledky v sezoně 2010/2011: Porovnání verzí

bez shrnutí editace
mBez shrnutí editace
Řádek 1: Řádek 1:
== TJ Netolice – TJ ČZ Strakonice  3:2 (-20,14,-22,20,12) ==
Velice těžký zápas očekávali volejbalisté Strakonice v dalším kole krajského přeboru. V pátek 18.3.2011 totiž  jejich cesta vedla do Netolic. V místní hale hraje lídr soutěže, před tímto zápasem  (to je 5 kol do konce) již jistý vítěz přeboru. Domácí tým zatím neprohrál jediný zápas a tak i zde byl vysokým favoritem.
Strakoničtí hned na cestě k zápasu měli potíže, když jedno vozidlo mělo zpoždění kvůli silniční nehodě. Naštěstí se chvíli pře začátkem utkání dostavili. Tak ale bez většího rozhýbání museli nastoupit.
Kupodivu se jim vstup do zápasu ale vydařil daleko lépe než domácím. Hned na úvod vedení o pět míčů (6:1) bylo velmi překvapivé. V tomto setu však nakonec byl tento rozdíl rozhodující, protože právě o tolik míčů Strakoničtí vyhráli set a ujali se vedení v zápase 1:0. Domácí se nemohli srovnat na příjmu a tak i jejich útok nebyl tak účinný.
V setu druhém však domácí příjem i hru v poli zlepšili. To se projevilo v jejich útoku a výrazným způsobem srovnali skóre zápasu na 1:1.
V dalším dějství i hosté přidali, a zápas připomínal bitvu. Nutno konstatovat, že tradiční mezi těmito soupeři. Boj o každý míč a velká vyrovnanost ve všech činnostech. Jediným rozdílem bylo, že zatímco se Domácí tým prosazoval zejména přes kůly, hosté své body získávali útokem středem sítě. V koncovce setu třetího měli volejbalisté Strakonic více štěstí a opět se dostali do vedení. Set vyhráli 25:22 a vedli tak 2:1.
A bitva pokračovala i v setu čtvrtém.  Bohužel jen do stavu 20:18 ve prospěch Strakonic. Když už to vypadalo, že by si hosté mohli odvézt vítězství, přišel „zkrat“. Neskutečná série sedmi plachtících podání domácích v řadě, kterou hosté nebyli schopni zastavit ani střídáním hráčů, rozhodla o srovnání setů na 2:2 a zápas musel rozhodnout se pátý.
Úvod vyšel výborně Netolickým, kteří vedli již 7:3. Hosté dokázali naštěstí snížit a strany se točili za stavu 8:6 pro domácí. Hosté chtěli vyhrát a bojovali. Dokázali i srovnat. Ovšem za stavu 12:12 opět třikrát po sobě nezpracovali dobře podání domácích a tak prohráli 12:15 a celý zápas 2:3.
„ Předvedli jsem velice dobrý výkon. Nutno uznat, že  tým Netolic byl dnes o kousíček lepší. Hlavně to předvedl v důležitých chvílích koncovek posledních dvou setů. My je dokázali hodně potrápit. Nepamatuji si v této soutěži, že by nějaký tým měl 5 kol před koncem již jisté vítězství, navíc bez porážky. Přejeme Týmu Netolic, aby letos zvládli kvalifikaci a mohli si příští sezonu zahrát jejich vytouženou 2. ligu. Myslím, že dělají pro postup vše.