Výsledky v sezoně 2010/2011: Porovnání verzí

m
bez shrnutí editace
mBez shrnutí editace
Řádek 1: Řádek 1:
== TJ ČZ Strakonice A -  TJ Lokomotiva České Budějovice A  3:1  (21, 21, -22, 23) ==
K rozloučení se s domácími fanoušky posloužil volejbalistům TJ ČZ Strakonice jejich poslední domácí zápas. V úterý 22.3.2011 přivítali na své palubovce tým TJ Lokomotiva Č. Budějovice „A“. Samozřejmě to mělo být rozloučení korunované vítězstvím.
Jednu změnu v základní sestavě udělal tým Strakonic hned od začátku utkání, kdy na nahrávce nastoupil, letos poprvé, Klimeš. Po chvilce sehrávání se s ostatními hráči začal podávat velmi dobrý výkon. Hodně využíval smečaře Svacha a  Daňhu, ovšem nejlepší souhra byla patrná s blokařem Pellerem. Jeho „hřebíky“ málem trhaly palubovku. Univerzál Stejskal moc využívaný nebyl, stejně jako druhý blokař Kvapil. Jejich hlavní náplní v tu chvíli byla především obrana. V té si výborně vedl i libero Kalbáč, který zároveň byl hodně vytížený na příjmu. Celému týmu se v této činnosti dařilo a tak body na ukazateli skóre narůstaly. První dva sety měli Strakoničtí hráči převahu a po zásluze tak oba vyhráli shodně 25:21.
V setu třetím hosté trochu hru vyrovnali a začali být nebezpeční hlavně útoky středem sítě. Také přidali na podání, s čímž začal mít domácí tým trošku problém. Nahrávač Klimeš tak musel míče honit po hřišti a nemohl připravovat dobré pozice pro smečaře. Domácí již prohrávali 11:17 a podařilo se jim pouze snížit hrozivé skóre. Tento set nakonec hosté vyhráli 25:22 a snížili stav utkání ze svého pohledu na 1:2.
Do setu čtvrtého udělal domácí trenér jednu změnu. Na nahrávku poslal zkušeného Miku, který vystřídal Klimeše. Ten podal opravdu velmi dobrý výkon a předvedl, že v případě nahrávačská jednička týmu vypadne, je ho schopen důstojně zastoupit. Tato změna byla vidět i na hřišti. Je pravdou, že  se zlepšily hlavně příjem a podání celého týmu. Celý set se skóre vyvíjelo velice příznivě pro domácí (7:3, 10:5, 15:10). Domácí fanoušci opět velice povzbuzovali a tlačili svůj tým k vítězství. Za stavu 22:18 to také již vypadalo, že se konec rychle blíží. Bohužel však opět pár vlastní chyb bylo příčinou, že další svůj bod udělali až za stavu 22:21. to jim ještě pomohli hosté zkaženým podáním. První mečbol přišel za stavu 24:22.Ten ještě hosté odvrátili. Při tom druhém dostal důvěru nahrávače univerzál Stejskal, který velice chytrou „zalívkou“ udělal poslední bod a v hale propukl gejzír radosti.
„Jsme rádi, že jsme dnes vyhráli a mohli se s fanoušky rozloučit tímto způsobem. Za celý tým jim děkuji za to, že nás celou sezónu v domácích zápasech táhli. A i když se nedařilo, tak za námi stáli. Již teď se těšíme na sezónu další. Je totiž báječný pocit hrát s takovou podporou, jakou nám právě oni dávají. Chceme pro ně hrát a vyhrávat. Věřím, že i oni budou chodit v příští sezóně  v minimálně stejném počtu.“ řekl kapitán Svach.